segregatory

Poczta a segregatory

Wprowadzenie nowych technologi do biznesu zawsze oznacza stratę dla starszych metod prowadzenia działalności. Tak samo jak komputery i nowoczesne maszyny zastąpiło wielu ludzi na ich stanowiskach, internet również sprawił, że pojawiły się problemy w niektórych branżach.

Segregatory są nadal potrzebne

segregatoryMożliwość darmowej, nieograniczonej, a co najważniejsze niesamowicie szybkiej komunikacji między ludźmi, pozbawił klasyczną pocztę sporej części dochodów. Jeszcze kilkanaście lat temu każdy w swoim domu miał koperty bąbelkowe, pocztówki i znaczki. Bardzo często korzystaliśmy z usług pocztowych i wysyłaliśmy wiadomości klasycznymi sposobami. Każde wakacje opierało się na tym, że w skrzynkach pocztowych lądowały tony korespondencji. Ludzie wysyłali pozdrowienia, informacje, dokumenty i segregatory. Koperta b5 była wtedy niezbędnym i powszechnym artykułem biur na całym świecie. Jednak wraz z wprowadzeniem internetu do praktycznie każdego domu na świecie, znaczenie poczty znacznie spadło. W dzisiejszych czasach odwiedzamy ją bowiem zdecydowanie rzadziej. Większość naszych wizyt kończy się bowiem, tylko i wyłącznie, na odbieraniu i wysyłaniu większych paczek. Internet nie zapewnia nam tej możliwości więc w tym aspekcie klasyczna poczta góruje. Jednak największym i stałym źródłem dochodu dla poczty, są urzędy państwowe i firmy. Tam koperta b5 i papier do plotera nadal są niezbędne. Wszystkie ważne dokumenty, zawierające dane osobowe czy inne ważne informacje, muszą bowiem zostać wysłane w klasyczny sposób. Chodzi tu szczególnie o ochronę tych danych i bezpieczeństwo usługobiorców. Internet jest nie jest bowiem do końca bezpiecznym miejscem. Na każdą internetową skrzynkę pocztową można bowiem, posiadając odpowiednie umiejętności, się włamać. Wtedy wszystkie dane które się tam znajdują są zagrożone i w nieodpowiednich rękach mogą wyrządzić wiele złego.

Dlatego firmy nadal posiadają pełne segregatory dokumentów, których nie mogą trzymać na cyfrowych katalogach. Wszystko to z troski o bezpieczeństwo znajdujących się na nich danych, które mogłyby zostać utracone w formie elektronicznej.