projektowanie ogrodów

Plany mojego męża i projektowanie ogrodów

Mój mąż wybudował dla nas bardzo duży dom. Moim marzeniem był duży ogród. Zawsze o tym marzyłam. Własny kawałek zieleni był dla mnie ogromnie ważny. Nie miałam dużo oszczędności. Na szczęście mój brat był architektem krajobrazu.

Projektowanie ogrodów w Poznaniu nie jest łatwe

projektowanie ogrodówPracował w bardzo dużej firmie. Od razu zaproponował mi swoją pomoc. Byłam naprawdę mile zaskoczona. Nie spodziewałam się tego po nim. Już następnego popołudnia chciał obejrzeć teren. Po wspólnej rozmowie przeszliśmy do robienia projektu. Krzysztof, bo tak miał na imię przygotował dla mnie specjalne wizualizacje, które umożliwiały mi lepsze podjęcie decyzji. Byłam zachwycona. Po trzech godzinach pracy udało nam się ustalić szczegóły. Nie interesowały mnie nowoczesne ogrody. Brat niestety często mnie na taki namawiał. Opowiadał, że podczas pobytu w Poznaniu zrobiły na nim naprawdę duże wrażenie. To nie było dla mnie. Mój mąż dał mi wolną rękę i nie chciał pomóc mi w podjęciu decyzji. Uważał, że to mało istotne. Jednak ja wiedziałam lepiej. Projektowanie ogrodów-poznań nie było łatwym zajęciem. Następnego dnia wybraliśmy się do dużego sklepu ogrodniczego. Musieliśmy wybrać odpowiednie rośliny. Zawsze chciałam mieć drzewka owocowe. Chciałam zrobić także małe miejsce na róże. Jednak gleba, która znajdowała się w naszych terenach nie była zbyt bogata w surowce mineralne. Musiałam pogodzić się z rzeczywistością. Na szczęście Krzysiek znał bardzo wiele alternatyw. Zakładanie ogrodów było jego naprawdę mocną stroną. Sądzę, że to dziadek wpłynął na jego zawód. W dzieciństwie zawsze dużo opowiadał nam o swojej pracy na gospodarstwie rolnym.

Ziemia była dla niego źródłem utrzymania. Gdy zakończyły się wszystkie prace mogłam zobaczyć efekt końcowy. Muszę przyznać, że byłam zadowolona. Nawet mój mąż uznał, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty.