siłownie plenerowe

Place zabaw i siłownie plenerowe – hit nadchodzącego lata

Kilkanaście lat temu, kiedy sama była dzieckiem nie wyobrażałam sobie innego spędzania wolnego czasu latem czy wiosną niż na placu zabaw. Często wracałam z niego brudna i strasznie zmęczona, ale też szczęśliwa, gdyż jak wiadomo wysiłek fizyczny produkuje endorfiny także w dziecięcym ciele.

Warto spędzać czas na siłowniach plenerowych

siłownie pleneroweOd kilku lat zaobserwować niestety mogliśmy stale słabnące zainteresowanie tego typu rozrywką. Dzieci zdecydowanie od aktywnego spędzania wolnego czasu wolą długie godziny spędzone przed monitorem komputera czy tabletem. Lekarze niestety alarmują, iż taki tryb życia prowadzi do stale zwiększającego się odsetka dzieci i dorosłych, które borykają się z problemem nadwagi i otyłości. Jest jednak nadzieja, że dzieci wrócą na plac zabaw. Alarmy lekarzy i dietetyków nie poszły na marne i coraz większa liczba rodziców zaczęła myśleć o tym w jaki sposób dziecko powinno spędzać wolny czas aby było to dla niego zdrowe. Wielu z nich, można powiedzieć, że na nowo odkryła uroki placów zabaw, na który dzieci poza zabawą uczą się także wspólnej zabawy oraz innych społecznych odruchów. Place zabaw stały się także idealnym miejscem w którym poćwiczyć mogą rodzice, gdyż niemalże przy każdym z nich powstały siłownie plenerowe dla dorosłych. Siłownie zewnętrzne, tak jak place zabaw od jakiegoś czasu cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród dorosłych. Jest to bez wątpienia idealne rozwiązanie dla osób, które chcą aby ich dziecko spędzało czas na świeżym powietrzu i sami chcieliby poćwiczyć, gdyż siłownie plenerowe są tak skonstruowane aby ćwiczący mogli stale widzieć bawiące się pociechy.

Obserwując to jakim zainteresowaniem cieszyły się one w ubiegłym roku można przypuszczać a właściwie życzyć aby w tym roku było ono jeszcze większe