Piknik firmowy – dobry pomysł na integrację?

Kiedy nadchodzą ciepła dni, wielu pracowników tęsknie wygląda z biurowe okno. Latem tęsknimy do rozrywki i integracji na świeżym powietrzu. Dlatego tak dobrym pomysłem są spotkania firmowe w formie pikniku lub grilla. Dzięki nim pracownicy mogą wspólnie się bawić, relaksować i lepiej poznawać.

Czy warto zorganizować piknik pracowniczy?

pikniki firmoweNa pewno pikniki firmowe cieszą się sporą popularnością. Jes to dość nietypowa forma integracji, zupełnie inna od imprezy firmowej czy nawet pracowniczego grilla. Pikniki najczęściej organizowane są albo w dni wolne od pracy albo wtedy, kiedy firma pracuje krócej. Taka praktyka stosowana jest dlatego, że piknik najlepszy jest w godzinach przedpołudniowych, kiedy słońce stoi jeszcze wysoko na niebie. Takie imprezy najczęściej trwają dość długo – goście odpoczywają na kocach i grają w gry. Dlatego właśnie należy pamiętać, żeby zapewnić koce piknikowe, przekąski, grilla oraz np. gry planszowe oraz piłki do gry. Do tego pikniki firmowe dość często są spotkaniami rodzinnymi. Pracowników zachęca się, aby zabrali ze sobą swoich partnerów oraz dzieci. Dzięki temu mogą oni lepiej poznać się na stopie prywatnej i nawiązać głębsze więzi niż te, które mogą zostać nawiązane w pracy. Warto więc na takim pikniku zadbać o rozrywki dla dzieci: malowanie buziek, gry, zabawy, może nawet wynająć animatorów. Przy organizacji takiego wydarzenia należy także przemyśleć lokalizację. Zebranie dużej liczny osób w miejskim parku może przeszkadzać innym wypoczywającym i powodować dyskomfort. Dlatego warto zastanowić się nad wynajęciem terenu za miastem.

Piknik pracowniczy to doskonała okazja do integracji pracowników. Zrelaksowanie, wypoczęci i cieszący się słońcem z większą chęcią wrócą do pracy i będą lepiej pracować w zespołach. Na pewno takie spotkania działają na korzyść firmy.