Pasja wymaga przygotowań

Nurkowanie to ciekawe zajęcie. Pozwala nam zobaczyć co się dzieje na dnie oceanu, poznać świat jakiego jeszcze nie widzieliśmy. Podobno lepiej znamy kosmos niż nasze oceany. Z biegiem dziejów pojawiały się najróżniejsze techniki w nurkowaniu.

Nurkowanie nie musi być nudne!

Nurkowanie, kusza podwodnaObecnie wraca do łask tzw. sidemount – czyli konfiguracja boczna. Technika mająca swoje zastosowanie w przypadku pływania w wąskich jaskiniach. Na terenie europy. Ponadto stworzono ją z myślą o nurkowaniu w krótkich, a co za tym idzie ciasnych syfonach. Oczywiście wymaga ona odpowiednich przygotowań. Będziemy musieli odwiedzić sklep nurkowy i zaopatrzyć się w odpowiednie artykuły. Takie jak na przykład worek do sidemount czy kusza podwodna. Jest to jeden ze sposobów przemieszczania się w wąskich przestrzeniach. Ważne jest żeby był on płaski. Zarówno przed napełnieniem go powietrzem, jak również po nim. Można go swobodnie przesuwać po ciele podczas nurkowania. Ponadto potrzebna będzie również uprząż do sidemount. Stosowana w przypadkach kiedy woda jest skuta lodem. Zakłada się na nią kamizelkę. Ma ona wpływ na wygodę oraz bezpieczeństwo. Odpowiednia wiedza, porada eksperta oraz wyposażenie są bardzo potrzebne, aby się odpowiednio przygotować. Chodzi tutaj zarówno o przyjemność z nurkowania, jak również bezpieczeństwo.

Wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia znajduje się w pobliżu Kudowej Zdrój. Wprawdzie jest tam zakaz nurkowania, ale wiele osób go nie przestrzega. Pokusa jest zbyt duża. Zakaz ten nie dotyczy basenów oraz aqua parku mieszczących się w tej miejscowości.