Ozdoby z metalu do domu

 

Metal jest zaraz obok drewna i kamienia jednym z najchętniej wykorzystywanych materiałów do tworzenia dekoracji. Ozdoby metalowe cieszą się szczególną popularnością wśród osób lubiących styl nowoczesny i glamour jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Dekoracje to jednak dość szerokie pojęcie.

Jakie dekoracje metalowe możemy kupić?

metalowe dekoracje do domuPierwsze co przychodzi większości ludzi na myśl, jeśli chodzi o metalowe ozdoby są figurki, rzeźby. Nic dziwnego, są one bowiem bardzo często wykonane właśnie z metalu lub pokryte metaliczną farbą. Metalowe figurki świetnie sprawdzą się w salonie wykończonym w stylu glamour. Z metalu wykonuje się również różnego rodzaju pojemniki, naczynia, które mogą pełnić funkcję dekoracyjną jak i użytkową. Metalowe tace, osłonki na donice, kociołki, świeczniki, patery to tylko wierzchołek góry lodowej. Najczęściej są w kolorze złota lub srebra, czasem wykonane z mosiądzu lub miedzi. Wyglądają niesamowicie elegancko i stylowo, sprawdzą się zarówno w stylach bardziej nowoczesnych, jak i takich retro, szczególnie te w kolorze postarzanego złota. Z bardziej nowoczesnych metalowych dekoracji możemy wymienić przykładowo zegary, żyrandole, czy nawet geometryczne meble, takie jak stoliki i półki. To też jest w końcu element wystroju wnętrza. Często metalowe dekoracje do domu są czernione, szczególnie w tej ostatniej grupie. Jednak wszystkie te ozdoby mają jedną cechę wspólną – są niezwykle wytrzymałe. Nic w tym dziwnego, w końcu metale należą do jednych z bardziej wytrzymałych materiałów.

Metalowe dekoracje mają oczywiście wyższą cenę niż plastikowe, ale za ceną idzie jakość. Plastikowe ozdoby często wyglądają tanio i tandetnie, metalowe same w sobie są bardziej ekskluzywne. Warto w nie zainwestować, szczególnie jeśli nie planujemy zmieniać tych dekoracji zbyt często i mają nam posłużyć przez lata.

Źródło: https://bellcraft.pl