Pianka akustyczna

Otwarcie studia nagrań oraz pianka akustyczna

Ostatnio wielkim zainteresowaniem cieszy się taka branża jak studia nagrań. Coraz więcej osób chce spróbować swoich sił w walce z mikrofonem wśród profesjonalistów, którzy będą mogli coś doradzić lub podpowiedzieć. Sprawa dawniej nie była prosta, jednak dzisiaj coraz łatwiej o możliwość wynajęcia studia nagrań.

Pianka akustyczna miała być na ścianach w studio

Pianka akustycznaDlatego postanowiłem, że ja też otworzę studio nagrań. Znalazłem niedrogi lokal, który był dość tani a zaadaptowanie go do studia nagrań nie wydawało się trudne. Na początku postanowiłem, że stworzę wnętrze – czyli wiadomo, pomieszczenie dla realizatora, pomieszczenie socjalne i pomieszczenie do nagrań, gdzie pianka akustyczna ma być na ścianach a mata wygłuszająca na podłodze. Wcześniej nie miałem pojęcia, że pianka wygłuszająca może być tak tania. Mata akustyczna ostatecznie i tak została zamieniona na dywany, ponieważ odgrywa taką samą rolę, a dywany są dużo tańsze (szczególnie używane) niż panele akustyczne, a tak szczerze to niemal każdy muzyk tak robi. Oczywiście tam specjalne mikrofony i do wokalu i do gitary i perkusji, chciałem, żeby wszystko było tak, jak się należy. Ja dla siebie, jako realizatora zakupiłem sobie mikser, doskonałe monitory, nagrywarkę i wiele tego typu sprzętów. Oczywiście musiałem jeszcze zakupić wzmacniacze gitarowe, basowe i perkusję, ponieważ często zespoły przychodzą ze sprzętem słabej jakości, gdzie nawet mój świetny sprzęt nie da nic. A teraz z tymi sprzętami to wszystko jest w stanie zapewnić jakiś tam poziom.

Wiadomo, że jeżeli ktoś nie umie grać i śpiewać ja nie mam możliwości nagrać tego tak, żeby brzmiało jakby umieli grać i śpiewać. Jednak dobry sprzęt znacznie pomaga w tym. Teraz czekam i optymistycznie patrzę w przyszłość, czy to, co właśnie otworzyłem będzie przynosić oczekiwane zyski.