Oryginalne panele dekoracyjne

Wykończenie ścian w mieszkaniu czy też domu jednorodzinnym wcale nie jest takie proste i oczywiste. Wynika to z własnym upodobań oraz sporej ilości inspiracji, które są dostępne w internecie czy różnego rodzaju katalogach. Niektórzy decydują się na pomalowanie ściany ulubionym kolorem, inni wybierają oryginalne tapety, a jeszcze inni stawiają na wyjątkowe wykończenie w postaci dekoracyjnych paneli.

Jakie panele ścienne wybrać?

stylowe panele dekoracyjne na ścianęNajczęściej tego rodzaju panele są montowane na jednej ze ścian w salonie lub sypialni, aby podkreślić klimat i równocześnie nieco wygłuszyć pomieszczenie. To doskonały sposób na wyciszenie hałasów dobiegających z sąsiednich mieszkań. Stylowe panele dekoracyjne na ścianę są dosyć proste w montażu i większość osób może się tym zająć samodzielnie. Panele są wykonywane z różnego rodzaju materiałów, m.in. styropianu, drewna czy korka. Najważniejsze, aby były odpowiedniej grubości i dobrej jakości jeśli zależy nam głównie na wygłuszeniu wnętrza. Dobrze też wyposażyć się w odpowiedni klej, który zapewni mocny i trwały montaż do ściany. Czasem powierzchnia musi zostać wcześniej odpowiednio przygotowana, aby panele nie odpadały. W przypadku drewna oczywiście sam klej nie wystarczy i zazwyczaj wymagane jest dodatkowe wzmocnienie całej konstrukcji. Taka dekoracja idealnie wygląda na ścianie multimedialnej lub nad zagłówkiem łóżka.

Dobór paneli to oczywiście kwestia indywidualna, jednak warto zainwestować w dobrej jakości rozwiązania, aby całość dobrze się prezentowała i stanowiła unikatową dekorację wykańczanego pomieszczenia. Często panele są montowane także w pokojach dzieci i nastolatków, tutaj także mają na celu głównie wygłuszyć wnętrze i zapewnić komfort wszystkim domownikom oraz bliskim sąsiadom z mieszkań obok.