drut żyletkowy

Ogrodzenie z drutu żyletkowego?

Strategiczne obiekty wojskowe, przemysłowe tereny, magazyny, laboratoria naukowe – to tereny, które wymagają szczególnej ochrony. Kluczowym ogniwem zabezpieczenia takich miejsc jest najczęściej niezawodny system ogrodzeniowy. Drut żyletkowy nadaje się do tego najlepiej.

Bezpieczny drut żyletkowy.

drut żyletkowyTo zwykle pierwsza bariera, która może uniemożliwić intruzom wtargnięcie na chronione terytorium lub przynajmniej maksymalnie utrudnić i wydłużyć czas potrzebny na jego sforsowanie. Intruza powstrzymać może z reguły solidna konstrukcja wykonana z grubych drutów, trudnych do przecięcia za pomocą ogólnodostępnych narzędzi. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie wąskich oczek w siatce, co uczyni niemożliwym wspięcie się po ogrodzeniu lub wprowadzenie narzędzi przecinających. Polecanym rozwiązaniem jest także drut żyletkowy zabezpieczający siatkę przed próbą sforsowania płotu. Drut kolczasty żyletkowy w zależności od potrzeb można zastosować na górze lub dole ogrodzenia. Zasieki, których newralgiczny element stanowi drut concertina, mają przewagę nad tradycyjnym drutem kolczastym. Są solidniejsze, trwalsze, bardziej odporne na próby przełamania czy na czynniki zewnętrzne. Jego konstrukcja ogranicza możliwość rozciągania ogrodzenia lub przerwania konstrukcji.

Ponadto pokonanie zabezpieczenia górą lub dołem jest mocno utrudnione, w zależności od tego, w którym miejscu zdecydujemy się zamontować drut żyletkowy. Próba pokonania ogrodzenia siłą może spowodować poważny uraz intruza, próbującego wedrzeć się na dany teren. Z tego względu nie jest to rozwiązanie polecane do terenów prywatnych.