odzież używana ze szwecji

Odzież używana ze Szwecji to nie łatwa sprawa

Zakupy w sklepach z odzieżą używaną to już codzienność, tym bardziej że jakość rzeczy jaką możemy tam znaleźć znacznie wzrosła. Nic więc dziwnego, że na tak cieszący się sukcesem biznes decyduje się tak wiele osób. Jednak nie zawsze może to się skończyć sukcesem.

Odzież używana ze Szwecji to był przekręt

odzież używana ze szwecjiSwoją własną firmę założyłam bo namówiła mnie do tego koleżanka, która od lat sprzedawała używane ubrania przez internet. Problemem było tylko to, skąd mam wziąć dobry towar. Miejscem gdzie zaczynają wszyscy jest hurtownia odzieży używanej więc i jak się tam udałam. Wiedziałam jednak, że jeżeli chce odnieść sukces w tej dziedzinie będę musiała znaleźć dostawce który sprowadzi mi rzeczy z zagranicy. Ja jednak miałam szczęście gdyż w hurtowni trafiłam na kobietę, która ubrania skupowała bezpośrednio od Brytyjczyków, gdyż na co dzień mieszkała w Anglii, a w Polsce była tylko przelotem. Tak właśnie do mojego sklepowego asortymentu trafiła pierwsza markowa odzież używana. Początkowo interes szedł świetnie, towar za który płaciłam z góry zawsze do mnie docierał bez problemu. Jednak moja dostawczyni zaszła w ciąże i skończyła swoją działalność, a ja została bez towaru. Znowu szczęście się do mnie uśmiechnęło i trafiłam na firmę która sprowadza odzież używaną niesortowaną. Co prawda znawcy branży przestrzegali mnie przed tym, gdyż to duże ryzyko bo tak naprawdę nigdy nie wiesz na co trafisz. Ja jednak w ciemno potrafiłam brać po kilka kilo i zawsze byłam zadowolona. Jednak po dwóch latach owocnej współpracy z niewiadomych przyczyn i ona się zakończyła. Byłam załamana. Obroty znacznie spadły, a przez niszowy towar załatwiany z hurtowni i stałych klientów ubyło. Zaczęłam więc szukać dostawcy w internecie. Tak trafiłam na człowieka, który doprowadził do mojego upadku. Umowa polegała na tym, że miał być to jednorazowy wyjazd do Szwecji po dużą ilość towaru. Konieczne było złożenie dużego zamówienia na 20 kg rzeczy. Nie była to tania odzież używana, dlatego zaufałam, nic nie było podejrzane ubrania, cena wszystko wydawało się być w porządku. Wpłaciłam więc ¾ kwoty i czekałam. Odzież używana ze Szwecji miała przyjść w ciągu dwóch tygodni.

Jednak nigdy się jej nie doczekałam. Po kilkunastu rozprawach w sądzie nie odzyskałam pieniędzy. Mam nadzieje, że ktoś nauczy się na moim błędzie i go nie powtórzy. Nigdy nie ufajcie przypadkowym dostawcom w internecie.