Odpoczywaj na pokładzie jachtu

Grecja to stale jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów Polaków. Kraj cieszy się niesłabnącą popularnością ze względu na klimat czy kuchnię. Może jednak warto zobaczyć go z innej perspektywy. Rejs jachtem po greckich wodach z pewnością przyniesie ogrom wrażeń.

Wyczarteruj jacht i przeżyj wielką przygodę

czarter jachtów grecjaJest wiele możliwości zorganizowania rejsu po morzach wokół Grecji. Jeśli ma się uprawnienia, można być sobie kapitanem. W przypadku niedoświadczonych osób organizatorzy oferują pływanie pod okiem załogi. Jeśli chodzi o czarter jachtów grecja jest bogata w propozycje. Ale trudno się dziwić, skoro do wyboru mamy wiele wysp, Morza Jońskie, Egejskie czy Śródziemne, urozmaiconą linię brzegową. Jest gdzie pływać i jest co zwiedzać. Antyczna kultura, wiele miejsc ważnych dla historii całego świata – kiedy jesteś w Grecji, musisz je zobaczyć. Mnóstwo wrażeń gwarantują także odwiedziny pięknych turystycznych zakątków kraju. Podczas rejsu warto na chwilę zejść na brzeg i skorzystać z pięknych greckich plaż. Można też zajrzeć na którąś z wielu wysp, wolnych od tłumów, spokojnych, na których możemy trochę odpocząć od codziennego pędu. Poza tym także kuchnia. Nie wypada nie skosztować specjałów serwowanych w tym południowoeuropejskim kraju. Sałatka, mousaka, souvlaki czy tzatziki. Wszystko to znajdziecie w licznych knajpach na wybrzeżu i w głębi lądu. Zanim wejdziecie na pokład jachtu, napijcie się też pysznej greckiej kawy.

Rejsy po greckich akwenach z pewnością gwarantują wrażenia. Nie dość że będzie okazja podziwiać ten piękny kraj i jego przyrodę z perspektywy morza, to zawsze możecie zacumować przy brzegu, korzystając z wielu lądowych atrakcji. Sam pobyt na jachcie też można wykorzystać na wiele sposobów, od opalania zaczynając, na nauce żeglowania kończąc.