Od papirusu do papieru i wizytówek w Bydgoszczy

Mało kto wie, ale prymitywne formy druku, istniały już w wiekach starożytnych. Wskazują na to odnalezione w Babilonie, kamienne tabliczki, na których wypalano obrazy i wzory. Ale przełomowym momentem w historii druku, było wynalezienie papirusu. Materiał ten był bardziej praktyczny, łatwiejszy w stosowaniu.

Wynalezienie papieru i ruchomej czcionki to wydarzenia, z których czerpie druk cyfrowy

wizytówki w BydgoszczyKiedy w Chinach wynaleziono papier, podjęto pierwsze próby użycia ruchomej czcionki do drukowania. Są dowody na to, że pierwszy dokument uzyskany w ten sposób pochodzi z VII wieku naszej ery i bynajmniej nie pochodzi od z Bydgoszczy, która wtedy nie istniała. Jednak prawdziwa rewolucja nastąpiła dopiero w wiekach średnich. Za sprawą Gutenberga, powstała pierwsza drukarnia, która mogła wielokrotnie odbijać obraz na papierze, za pomocą po raz pierwszy zastosowanej metalowej, ruchomej czcionki. Od tej chwili, rozwój druku ogromnie przyspieszył. Dzisiejsze maszyny drukarskie, jakie dostrzec można w zakładach poligraficznych w Bydgoszczy, w niczym nie przypominają tych historycznych. Są w pełni zautomatyzowane. W ciągu paru chwil mogą wydrukować setki materiałów. Ulotki, katalogi, kalendarze to najczęściej zamawiany asortyment. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn i technologii cyfrowej, proces drukowania, co możemy na przykładzie Bydgoszczy obserwować, postępuje w gigantycznym tempie.

Druk cyfrowy, daje ogromne możliwości. Za jego pomocą można uzyskać doskonały obraz, świetną jakość, a w dodatku jest niezwykle ekonomiczny. W porównaniu do innych technik drukarskich, za jego pomocą można drukować nawet niskonakładowe zlecenia, w korzystnej, atrakcyjnej cenie. Nawet tak małe zlecenie, jak wizytówki Bydgoszcz dla osoby prywatnej, może zostać szybko i tanio zrealizowane.