Obuwie na górskie wycieczki

Z pewnością górskie wyprawy mają wielu swoich zwolenników, a spora liczba osób chce pojechać tam po raz pierwszy i planuje swoją wyprawę. Z pewnością warto zorganizować każdą wyprawę w górskie tereny na przykład z pomocą osób doświadczonych.

Odpowiedni rodzaj obuwia górskiego

odpowiednie buty na wyprawę w góryOczywiście każda podróż czy wycieczka wymaga od nas przygotowania odpowiedniego ekwipunku. Szczególnie takie ekwipunek powinien być starannie skompletowany, jeśli wybieramy się w trudny rejon, na przykład górzysty. Jeśli planujemy wyprawę górską, jednym z podstawowych akcesoriów, jakie musimy zabrać, są odpowiednie buty na wyprawę w góry. Przede wszystkim musimy się zastanowić kiedy chcemy jechać na wyprawę górską, ponieważ zarówno latem, jak i zimą potrzebny nam będzie inny rodzaj obuwia. Warto także zastanowić się po jakiego typu górach zamierzamy wędrować. W sklepach dostępne są zarówno bardziej uniwersalne modele, jak i modele dostosowane przykładowo typowo do wspinania. Wybór odpowiedniego modelu jest kluczowy, ponieważ kontuzje czy obtarcia mogą nam zepsuć nawet całą wycieczkę. Przykładowo na typowe podejściowe, łatwe wspinanie polecane są buty dość lekkie, ale za to z twardą podeszwą oraz gumowymi czubkami. Trzeba jednak uważać, bo takie modele są zazwyczaj o charakterze sportowym, są dość niskie i dlatego nie stanowią dobrej ochrony przed wodą. Z kolei typowe buty trekkingowe polecane są na bardziej wymagających terenach, są wyższe, chronią przed uszkodzeniami, a do tego mają mocną i sztywną podeszwę.

Wybór odpowiednich butów jest jednym z najważniejszych zakupów przed wyprawą w góry. Warto poprosić o pomoc osobę doświadczoną albo specjalistę w sklepie, która doradzi nam w wyborze dobrych butów. Ich wybór jest kluczowy i spowoduje, że wyprawa górska będzie udana.