tasma uzytkowa

Nowości w firmach – używana taśma przenośnikowa

Jeszcze kilka lat temu bardzo głośno mówiło się o tym, a właściwie bano się tego, że maszyny i urządzenia zstąpią w wielu przedsiębiorstwach ludzi.

Taśma przenośnikowa to dzisiaj pozycja obowiązkowa w fabrykach

tasma uzytkowaW pewnym sensie przypuszczenia te były nawet poparte swego rodzaju dowodami – w Polsce bardzo popularne stały się dotacje unijne na modernizację przedsiębiorstw czy też niskooprocentowane kredyty bankowe, które również miały zostać przeznaczone na uprawnienie działania przedsiębiorstwa. Usprawnienie w wielu firmach oznaczało niestety zastąpienie ludzi przez maszynę. Bardzo mocno odbiło się to na przykład w branży budowlanej gdzie używana taśma przenośnikowa zastąpiła siłę ludzkich rąk. Taśma staroużyteczna transportowana na przykład kolejne elementy budowlane zamiast przenoszącego go człowieka. Taśma gumowa oczywiście idealnie sprawdza się w takiej roli i rzeczywiście w kilku firmach doszło niejako z jej powodu do zwolnień trzeba jednak także przyznać, że jest ona naprawdę użyteczna. Ciężkie budowlane elementy, które dotąd dźwigane były przez ludzi, najczęściej dodatkowo w słońcu i upale z pewnością źle odbijało się na ich zdrowiu. Oczywiście, można wszelkie modernizacje postrzegać pod kątem utraty pracy przez pracowników którzy daną czynność wykonywali.

Pamiętać jednak trzeba także, że po pierwsze w dużej merze odciąża to ich mocno fizyczne a z drugiej strony wcale nie mus się wiązać ze zwolnieniami gdyż maszyny te także muszą być przez kogoś obsługiwane.