Nowoczesny sejf na broń

Broń historyczna, jaką używamy na pokazach należy do najlepiej odwzorowanych replik jakie można dostać. Została bowiem wykonana przez rusznikarzy z ruchu rekonstrukcyjnego, aktywnie uczących się budowy najstarszej broni palnej. Oznacza to również, iż owa broń jest bardzo delikatna i musi być przechowywana w znacznie stabilniejszych warunkach niż normalna broń palna.

Ulepszone sejfy do składowania broni

sejfy na broń klasa s1Do przechowywania broni pokazowej stosujemy więc najlepsze dostępne szafy i sejfy na broń. Są to przede wszystkim sejfy na broń klasa S1, gdyż tylko takie sejfy spełniają wszystkie wymagania na najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Z racji iż składujemy w nich broń bardzo delikatną, wszystkie nasze sejfy i szafy uzupełnione są piankami, dzięki którym przechowywanie broni staje się znacznie bezpieczniejsze. Owa pianka pochłania wilgoć z powietrza, zapobiega możliwości obijania się broni o metalowe elementy szafy i zaczepy, i pozwala na całkowicie bezpieczne składowanie dowolnego karabinu czy pistoletu. Doszczelnia również wnętrze sejfu, jeszcze bardziej uniemożliwiając zakurzenie czy zapylenie karabinu po długotrwałym przechowywaniu go w sejfie. Każda pianka jest dopasowana kształtem do konkretnego rodzaju broni, więc nie będzie pasować do karabinu o innym kształcie niż pierwotny, aczkolwiek jest to bardzo niewielki mankament, często niezauważalny dla posiadaczy broni.

Sejfy posiadające taką piankę są łatwe do dostania, gdyż coraz częściej pianki dodawane są fabrycznie do sejfów, lub też wykonywane są na zamówienie przez producentów. Starego typu sejfy mogą być w nie wyposażone bez trudu, gdyż owe pianki wykonywane są wedle wymiaru wewnętrznego sejfu, a więc można dostać je do każdego rodzaju sejfu czy szafy do składowania broni palnej.