Nowoczesne grzejniki na podczerwień

W nowo odrestaurowanym hotelu nie było pierwotnie żadnego centralnego systemu ogrzewania. Oznaczało to iż musieliśmy albo dokonać ekstensywnych prac przy montażu takiego systemu, albo zastosować urządzenia elektryczne do ogrzewania pomieszczeń. Żadna z owych opcji nie wydawała się nam szczególnie atrakcyjna.

Promiennik podczerwieni na zamówienie

promienniki podczerwieni producentJedną z najbardziej atrakcyjnych możliwości ogrzania pomieszczeń okazały się promienniki podczerwieni. Nie wymagają one bowiem ekstensywnych prac przy montażu, tak jak centralne ogrzewanie, i nie zajmują miejsca jak grzejniki elektryczne. Problemem jednak był wygląd, gdyż wnętrza pokoi są w naszym hotelu silnie stylizowane, więc jakiekolwiek odstępstwo od wyglądu mogłoby zaburzyć całość. Okazało się jednak iż promienniki podczerwieni producent może wykonać na zamówienie według złożonego projektu, lub gotowego wzoru. Zarówno zwykłe promienniki jak i warianty z ceramiczną obudową mogły być bez większego problemu dopasowane do wyglądu pomieszczenia, i służyć nie tylko jako element systemu ogrzewania, ale również jako ozdoba. Tak wykonane grzejniki nie traciły nic ze swojej skuteczności, i nadal stanowiły doskonałe, wydajne urządzenie grzewcze, ale znacznie lepiej wpasowywały się w wygląd pomieszczenia, i były niemal niezauważalne na tle pozostałych elementów wyposażenia.

Wykonanie takich grzejników zajmowało bardzo niewiele czasu, nawet w tak dużej ilości jaką potrzebowaliśmy, więc bez większego wahania zleciliśmy ich wykonanie. Promienniki, będące już stałą częścią wyposażenia hotelu, sprawdziły się o wiele lepiej niż jakiekolwiek konwencjonalne urządzenie grzewcze, elektryczne czy olejowe, a jednocześnie stały się częścią wystroju wnętrza pokoi, niejednokrotnie bardzo imponującą wizualnie.