Niezwykłe właściwości zdjęć sferycznych

Panoramy sferyczne zyskały w ostatnim czasie na popularności. W dużej mierze zawdzięczają ją interaktywnym mapom znanej wyszukiwarki internetowej. Zdjęcia sferyczne stanowią nowoczesny rodzaj fotografii. Swym zasięgiem obejmują cały obszar wokół aparatu, który normalnie nie mieści się w kadrze.

Niezwykła popularność zdjęć sferycznych

zdjęcia sferycznePanorama sferyczna jest nowatorskim rodzajem fotografii, który w ostatnim czasie zyskał na popularności. Tradycyjne zdjęcia wykonane zwykłym aparatem prezentują jedynie określony wycinek rzeczywistości, który zmieści się w kadrze. Tymczasem nowatorskie zdjęcia sferyczne obejmują cały obszar wokół aparatu.  Pozwalają na dokładne przyjrzenie się sfotografowanemu miejscu z wielu rożnych stron. Można spojrzeć w górę, na dół oraz rozejrzeć się na boki. Tego typu zdjęcia wykonamy specjalnym aparatem panoramicznym. Jeśli jednak nie posiadamy tego typu sprzętu, można również ściągnąć aplikację na telefon komórkowy przeznaczoną do robienia zdjęć sferycznych. Istnieją również rozmaite programy komórkowe służące do obróbki fotografii. Tego typu zdjęcia z łatwością odtworzymy później na komputerze za pomocą odpowiedniej przeglądarki. Efekt przekroczy nasze najśmielsze oczekiwania. Zdjęcia sferyczne to doskonała pamiątka z wakacji, wyjazdu i ważnych wydarzeń, które wymagają uwiecznienia. Pozwalają odnieść realistyczne wrażenie przebywania w miejscu wykonania fotografii. Można rozejrzeć się wokół, co daje o wiele szerszą perspektywę.

Wydawałoby się, że zdjęcia sferyczne należą do bliżej nieokreślonej przyszłości. Nic bardziej mylnego. Technologia idzie na przód z zawrotna prędkością, a zdjęcia sferyczne powoli staja się coraz bardziej dostępne. Nie trzeba posiadać specjalistycznego sprzętu, wystarczy smartfon z odpowiednią aplikacją.