pompy ciepła

Nietypowe hobby i pompy ciepła

Anna była bardzo specyficzną osobą. Uwielbiała przerabiać swoje otoczenie, usprawniać je i dopasowywać do swoich potrzeb. Jako mała dziewczynka miała za zadanie bawić swoją młodszą siostrę. Rozebrała więc na części wszystkie swoje samochodziki i lalki i złożyła z nich jedną „super lalkę”, która śpiewała i tańczyła dla siostrzyczki.

Nowoczesne budownictwo – pompy ciepła i fotowoltaika

pompy ciepłaJako nastolatka przerobiła starego Fiata dziadka i nazwała się Panem Samochodzikiem. Marzyła o tym aby pójść na jakieś studia inżynierskie, niestety życie pokrzyżowało w kilku miejscach jej plany. Nigdy jednak nie przestała fascynować się nowinkami technicznymi i ciągle szukała sposobów na usprawnienie swojej codzienności. Kiedy budowała dom wymarzyła sobie, że stworzy na strychu małe centrum dowodzenia. Z niego miałaby mieć podgląd na zainstalowane w domu minikamery i sterowniki różnych urządzeń. Chciała z centrum sterować całym domem, móc stąd otworzyć okno, włączyć czajnik czy nakarmić kota. Pracując nad tym Anna natrafiała na sporo kłopotów. Po pierwsze w Lublinie ciężko było znaleźć interesujące ją urządzenia a nie wszystko dało się zamówić przez internet. Dalej odkryła, że na strychu panuje straszna duchota a to była dopiero wiosna. Klimatyzacja jest zbyt ograna, Anna postawiła na pompy ciepła Mitsubishi. Na końcu odkryła z żalem, że rachunki za prąd wyniosły kilkakrotność tego co płaciła do tej pory mieszkając w kawalerce. Postanowiła więc, że zainstaluje panele fotowoltaiczne.

 

Od dawna interesowała ją fotowoltaika, nie miała jednak dotąd okazji sprawdzić jej na własnej skórze. Anna wykańczała swój dom jeszcze przez kilka kolejnych lat, ciągle coś zmieniając i poprawiając. Zdaje sobie jednak sprawę, że to nie koniec. Czeka na kolejne wyzwania i jeszcze lepsze pomysły.