kolarstwo górskie

Najnowsze tory do kolarstwa górskiego

Kochasz adrenalinę, kolarstwo górskie już Ci nie wystarcza a sporty motocyklowe to Twój konik, który uwielbiasz od zawsze? To świetnie trafiłeś! W naszym kraju ta dyscyplina sportu zyskuje coraz większą popularność, dzięki temu mapa Polski staje się coraz bogatsza, bo powstają coraz to nowe tory motocrossowe.

Gdzie znajdziemy tory do kolarstwa górskiego?

kolarstwo górskieStworzenie idealnego i bezpiecznego toru nie jest łatwą sprawą, ponieważ spełniony musi zostać szereg wymagań, które sprawią, że jazda będzie bezpieczna zarówno dla zawodników jak i osób, które zawody przyszły oglądać. Tory motocross podobnie jak tory pod kolarstwo górskie gdzie powinny być szerokie, by zawodnicy mogli bezpiecznie się wyprzedzać, upadać (przykre, ale prawdziwe) oraz po prostu mieścić się na łukach i prostych bez wypychania się wzajemnie i sprowadzania niepotrzebnych niebezpiecznych sytuacji. Tor powinien być usypany z gliny, ziemi lub piasku. Aby spełniać normy oraz być atrakcyjnym dla użytkownika motocross powinno mieć usypane różnego rodzaju wzniesienia, tarki (miejsca, w których jest inna przyczepność i można poczuć jak motocyklem i człowiekiem nieco rzuca). Rosnąca ilość torów przeznaczonych do uprawiania tego typu sportu pokazuje, że jest coraz większe zainteresowanie więc i wymagania są inne, coraz to wyższe. Dotyczą one nawierzchni, która jest kluczowym elementem jazdy na motocrossie, ponieważ ostatnio modne zrobiły się różnego rodzaju mieszanki torowe jak na przykład mieszanka żwirowo-piaszczysta.

Tory w Polsce rozstawione są średnio co ok 150 kilometrów na niektórych obszarach, a łączone są z innymi atrakcjami turystycznymi.