Najlepsze karmy dla psów

Spora cześć osób posiadających psy wciąż wierzy w dobrą jakość karm, jakie widujemy na reklamach. Co gorsza niektórzy też wychodzą z założenia, że karmienie psa resztkami z obiadu to rewelacyjny sposób. Tymczasem oba sposoby żywienia mogą poważnie zaszkodzić naszemu pupilowi. Jak zatem odpowiednio żywić psa?

Czym karmić psa?

barf karmaNa sam początek powinniśmy zapamiętać jedną kluczową kwestię. Mianowicie, jak doskonale wiemy psy są potomkami wilków przez co ich układ pokarmowy jest identyczny i nie zmienia tego fakt, że psy zostały udomowione już dawno temu. Wilk żywiący się zwierzętami roślinożernymi idealnie zaspokaja swoje potrzeby żywieniowe na mięso, oraz niewielką potrzebę na składniki zbożowe, jakie znajdowały się w układzie pokarmowym jego ofiary. To mięso zatem stanowi najważniejszy składnik w diecie psa, a jeśli spojrzymy na etykiety typowych karm sklepowych, nawet tych markowych z łatwością zauważymy, że dominują w nich składniki niestety zbożowe i warzywne. Najlepszą dietą dla psa jest barf karma bazująca na tej diecie zawierają w sobie znacznie większy procent składników mięsnych, aniżeli zbożowych lub są całkowicie bezzbożowe. Co więcej dzięki temu, że to mięso stanowi główny składnik w diecie psa, karmy te są tym samym bardziej dla niego pożywne efektem czego pies, aby zaspokoić swoje potrzeby żywieniowe zje znacznie mniej karmy mięsnej, niż typowej karmy zbożowej. 

Dlatego też nawet jeżeli cena za karmę mięsną wyda nam się wyższa niż te popularne ze sklepów to pamiętajmy, że taka karma jest znacznie wydajniejsza. Starcza psu na dłuższy czas, więc w ogólnym rozrachunku wychodzi na to, że za taką porządną karmę płacimy zbliżoną kwotę do tych zbożowych, czy nawet mniejszą! Jednocześnie zapewniamy psu najlepszą jakość żywienia i w szybkim czasie możemy dostrzec pozytywne tego zmiany zarówno w wyglądzie psa, jak i w jego zachowaniu.