Najlepsza butelka dla niemowlaka

 

Kiedy maluszek już się pojawi na świecie, z pewnością wywróci do góry nogami życie mamy. Od tej pory zaspokajanie potrzeb dziecka będzie na pierwszym miejscu. Większość dzieci przez pierwsze sześć miesięcy pije wyłącznie mleko mamy, a dopiero później dostaje jego zamiennik.

Z czego są zrobione butelki dla niemowląt?

jaka butelka dla niemowlakaWiększość mam karmiących piersią, boi się podawać maluchom napojów z butelki w trakcie laktacji, ponieważ może to spowodować, że dziecko odrzuci pierś. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów butelek i smoczków, które mogą być podawane dzieciom już od urodzenia, jednak nie wszystkie mają taką samą jakość. Jeżeli nie wiemy, jaka butelka dla niemowlaka będzie najlepsza, najlepiej zapytać doświadczonego sprzedawcy w sklepie lub poradzić się lekarza pediatry. Ważne żeby smoczek naśladował pierś mamy, gdyż wtedy dziecko nie wyczuje różnicy i zminimalizujemy szanse na ewentualne odrzucenie piersi. Większość z nich posiada unikalny system antykolkowy, który przeciwdziała gromadzeniu się wewnątrz ciśnienia, które znacznie utrudnia korzystanie z niego. Co do samej butelki, to może ona być szklana lub wykonane ze specjalnego tworzywa, wolnego od bisfenolu. Przed pierwszym użytkiem, butelkę należy dokładnie umyć i wyparzyć, aby była ona sterylnie czysta. Czyszczenie jej jest bardzo łatwe, ponieważ można ją rozebrać na kilka, podstawowych elementów, które nadają się do mycia ręcznego lub w zmywarce. Od zewnętrznej strony, butelka posiada nadrukowaną miarkę, która ułatwia odmierzanie płynu.

Butelkę  mlekiem, czy wodą, można podawać dziecku już od pierwszych dni, ale zalecane jest wstrzymanie się z tym do ukończenia przez malucha szóstego miesiąca życia. Pokarm mamy w stu procentach zaspokaja wszystkie potrzeby dziecka w tym okresie.