successfactors

Motywowanie pracowników i jasno określone obowiązki kluczem do sukcesu firmy

Bycie dobrym liderem i przełożonym nie jest zadaniem prostym. Takiej funkcji nie da się po prostu wyuczyć. Można oczywiście pewne umiejętności doskonalić, ale liderem i przywódcą trzeba się po prostu urodzić.

Sukces firmy możliwy dzięki programowi successfactors

successfactorsCech osobowości takich jak charyzma czy asertywność nie da się wyuczyć. Zespół pracowników będzie żywym organizmem na który będziemy musieli wpływać. Każdy poszczególny pracownik to taka pojedyncza komórka, której samopoczucie może często wpłynąć dobrze lub źle na pozostałe komórki. Jeżeli kilka komórek działa źle to cały organizm może tego nie przetrwać, więc musimy odpowiednio dbać o nasz zespół pracowników. Aby mieć wpływ na zachowanie naszego zespołu mamy najczęściej dwa narzędzia. Są nimi nagrody oraz kary. Jeżeli chodzi o nagrody to warto je stosować. Najlepiej na forum wszystkim pracowników nagradzać tych, którzy pracują najlepiej program successfactors sap. Wtedy wpłynie to motywująco nie tylko na wyróżnionego pracownika, ale również i na pozostałych którzy nie zostali wynagrodzeni, ponieważ prawdopodobnie będą oni się starać dorównać najlepszym. Warto nagradzać pracowników atrakcyjnymi nagrodami, ale nie powinniśmy robić tego zbyt często, ponieważ zbyt częste nagrody mogą stracić swoją moc. Jeżeli chodzi o kary to w odpowiednich przypadkach powinniśmy zganić pracownika za nieefektywną pracę, jednakże częsta krytyka może doprowadzić do całkowitego zniechęcenia pracownika do pracy. Lepiej spokojnie porozmawiać i zapytać w czym tkwi problem, zwłaszcza jeżeli do pracy naszego podwładnego nie mieliśmy wcześniej zastrzeżeń.

Monitorowanie postępów naszych pracowników mogą nam umożliwić programy takie jak sap hr, successfactors oraz sap hcm. Dzięki nim nadzór nad kadrą pracowników powinien być łatwiejszy.