infomaty

Montowanie systemów informacji pasażerskiej

W coraz większej ilości miast możemy zobaczyć jak wiele się zmienia jeżeli chodzi o kwestię dworców i traktowania pasażerów. Nie chodzi tutaj o samo dbanie o pasażera ale o informowanie go na bieżąco w kwestiach kluczowych dla jego podróży. Wszystko zmienia się dzięki różnym czynnikom.

Infomaty – bardzo dobry wynalazek

infomatyPrzede wszystkim są to olbrzymie kwoty pieniędzy przeznaczone z funduszy działań Unii Europejskiej ale również dopasowywania dworców i innych obiektów przestrzeni publicznej do wymagań osób niepełnosprawnych. Co zmieniło się przez ostatnie lata? Śmiało można powiedzieć, że wszystko. Przede wszystkim nasze dworce wreszcie wyglądają jak te znajdujące się w dwudziestym pierwszym wieku. Ruchome schody i windy stały się standardem. Bardzo mocno rozwinął się również systemy informacji pasażerskiej. Na peronach czy na przystankach tramwajowych lub autobusowych znalazły się tablice świetlne pokazujące czas, za jaki odjedzie dany środek komunikacji. Co więcej, zawsze przy słupku utrzymującym tę tablice znajduje się specjalny guzik. Po jego wciśnięciu osoby niewidome usłyszą za ile minut jaki tramwaj przyjedzie. To wielkie ułatwienie dla ludzi z niepełnosprawnościami. Poza tym na dworach instalowane są zegary. Działają one dokładnie tak samo i to właśnie według nich ruszają pociągi. Zarządcy dbają o to, aby nie wprowadzać zamieszania ze zmianami czasu czy różnicami minut pomiędzy zegarem kolejowym a tym, który posiada pasażer.

Coraz częściej możemy zobaczyć elektroniczne biletomaty, które stały się alternatywą dla tradycyjnych kas. Przede wszystkim nie tworzą się do nich długie kolejki a w sposób nowoczesny i bardzo szybki możemy nabyć bilet umożliwiający dalszą podróż. Wprowadzanie innowacyjności w systemy informacji dla pasażerów jest znakiem naszych czasów.

Więcej w temacie można znaleźć Kzl.pl