Mocne regały do magazynu

W magazynach składuje się różne towary. Chociaż w większości przypadków właściciele magazynów wiedzą, co będzie w nich składowane, bywa, że zmieniają oni koncepcje tego w trakcie użytkowania magazynu. Magazyny powinny być na to przygotowane poprzez organizacje odpowiedniej przestrzeni awaryjnej.

Najlepsze regały magazynowe są wykonane ze stali

regał magazynowy stalowyRegały w magazynie to zwykle otwarte półki, na których składuje się towar. Powinny charakteryzować się one solidnością, gdyż nie zawsze jest wiadomo jak ciężki towar przyjdzie nam na nich umieścić. Jak już wspomniałem, nie zawsze jest możliwość przewidzenia, jakie towary można na danych półkach umieścić. Dlatego też wskazane jest, aby te półki były regulowane. Dobrze, gdy można na przykład zmieniać w nich poziom, na którym się znajdują, wtedy zmieścimy na nich dowolną wysokość towaru. Jak też już wspomniałem liczy się solidność, a zatem i materiał, z którego półki są zrobione. Najpopularniejszy w każdym magazynie jest regał magazynowy stalowy ze względu na wytrzymałość jego konstrukcji. Stalowe przekroje kątowników takiego regału powinny być dobrane do przewidywanych obciążeń, a najlepiej jeśli będzie to dobieranie z zapasem. Na takich półkach magazynowych można bez problemu układać ważące nawet kilkaset kilogramów przedmioty. Lepiej jest zakupić bardziej wytrzymały regał na początku niż dokupywać go później i robić sobie chaos w magazynie poprzez jego reorganizację.

Każdy magazyny kojarzy właśnie z regałami. Jest to podstawowy mebel w tym miejscu i powinien zostać przemyślanie zakupiony. Chodzi tutaj oczywiście o jego wytrzymałość i cechy funkcjonalne, takie jak regulacja wysokości półek. Gdy to dobrze dobierzemy, to nie będziemy musieli nic zmieniać jeszcze przez długi czas po wybudowaniu magazynu.