Masło shea na włosy

Masło shea to naturalna odżywka do włosów. Jest wytwarzane z orzechów drzew rosnących w tropikach Afryki Wschodniej i Zachodniej. Jest używane od dziesięcioleci na obszarach Afryki nie tylko do włosów, ale także ze względu na jego właściwości pielęgnacyjne i terapeutyczne.

Zalety masła shea do włosów

masło shea naturalneOchrona włosów i skórę głowy przed promieniami słonecznymi. Kiedy mieszki włosowe są zbyt często wystawiane na działanie słońca, ulegają zniszczeniu i powodują wysuszenie i zniszczenie włosów. Masło shea zawiera niewielką ilość SPF, które stanowi barierę ochronną przed promieniami ultrafioletowymi słońca. Łagodzenie suchej i swędzącej skóry głowy. Masło shea ma właściwości przeciwzapalne i jest bogate w tłuszcz, który może wchłonąć się w skórę głowy bez przetłuszczania włosów i zatykania porów. Dlatego skutecznie łagodzi suchą, swędzącą skórę głowy lub łupież. Masło shea naturalne świetnie nadaje się również do nawilżania suchych lub zniszczonych włosów. Zapewnia dobre nawilżenie wysuszonym, zmęczonym pasmom od nasady aż po same końce. Można go również bezpiecznie stosować na zniszczone lub farbowane włosy jako produkt nawilżający. Ochrona włosów przed uszkodzeniami termicznymi. Dla osób prostujących lub kręcących włosy, masło shea może działać jako ochrona włosów przed ciepłem. Dzieje się tak, ponieważ masło shea nie obciąża włosów, zamiast tego wchłania się w każde pasmo włosów i chroni je przed uszkodzeniami termicznymi.

Masło shea jest również używane do leczenia oparzeń i urazów oraz usuwania śladów pooperacyjnych, zapalenia skóry i rozstępów. Oprócz zastosowań leczniczych, niektóre z najczęstszych zastosowań masła shea obejmują stosowanie go jako naturalnego środka nawilżającego do ciała i twarzy oraz jako odżywki do włosów suchych.