laserowa depilacja

Makijaż permanentny a pielęgnacja po zabiegu

Każdy zabieg kosmetyczny powinien być wykonany prawidłowo i fachowo, jednak i od ans zależy, czy efekt będzie długotrwały, czy też szybko zniknie. Domowa pielęgnacja po zabiegach kosmetycznych jest bardzo ważna, szczególnie jeśli chodzi o makijaż permanentny ust.

Jak pielęgnować twarz po zabiegu makijażu permanentnego?

makijaż permanentnyPrzede wszystkim przed każdymi usługami kosmetycznymi musimy stosować się do zaleceń kosmetyczki. Po zabiegach często dostajemy próbki kosmetyków, które powinniśmy stosować po zabiegu, dzięki czemu oszczędzamy pieniądza na ich kupowaniu. Skóra po makijażu permanentnym jest bardzo delikatny, zaczerwieniona, opuchnięta. Dobrze jest przykładać do niej chłodne okłady, które niwelują opuchliznę i ból. Takiej skóry nie można drapać ani pocierać, nie można stosować innych kosmetyków, niż tych danych przez kosmetyczkę. Makijaż permanentny brwi może się odbarwiać, jeśli będziemy chodzić w trakcie rekonwalescencji do solarium, na basen z chlorowaną wodą, czy do sauny. Wtedy jego efekt będzie koszmarny, bo zamiast ładnego makijażu będziemy mieli plamy o różnym kolorze. Po zabiegu makijażu permanentnego nie można się malować żadnymi kosmetykami, które mogłyby podrażniać skórę i wchodzić w reakcję z barwnikami makijażu permanentnego. Nie należy także stosować bardzo silnych peelingów w miejscu, gdzie był wykonywany makijaż permanentny oczu poznań, brwi lub ust, co mogłoby skutkować pogorszeniem się naszego wyglądu i szybsze ,,ubywanie” barwnika.

Zatem pamiętajmy, że tylko przestrzeganie zaleceń kosmetyczki po zabiegach kosmetycznych gwarantuje nam pełen sukces, długotrwały efekt i idealny makijaż permanentny o jakim marzyliśmy.