sprzątanie

Lenistwo czy oszczędność

Ludzie często korzystają z usług różnych firm aby uniknąć wykonywania przykrych obowiązków. Mówi się wtedy, że wymigują się od nich bo są zbyt leniwi. Porównuje się to do wyrzucania pieniędzy w błoto, ponieważ większość twierdzi, że nie warto wydawać pieniądze na coś co możemy zrobić sami.

Człowiek ma dwie cechy, które ciągle ze sobą konkurują. Która jednak częściej wygrywa?

sprzątanieLecz niekoniecznie musi być to zawsze prawda. Często okazuję się leży ona jak zwykle gdzieś pośrodku. Wydając pieniądze na uniknięcie nieprzyjemnych prac, lub po prostu tych na których się nie znamy, zyskujemy więcej czasu na poświęcanie się własnym obowiązkom. Więc na przykład jeżeli firma sprzątająca posprząta za nas w domu, możemy dłużej i bardziej efektywnie pracować. Nie musimy się wtedy martwić, że po ciężkiej pracy czeka nas jeszcze sprzątanie mieszkań. Dzięki temu możemy pozostać bardziej skupieni w pracy lub po prostu pracować dłużej. Wtedy zarobimy więcej niż wydamy na czyszczenie posadzek w naszym domu. Nie jest więc to ani leniwe ani przesadnie ekstrawaganckie. W ten sposób wykorzystujemy nas czas bardziej efektywnie. Da się to porównać do innej sytuacji. Wyobraźmy sobie, że prowadzimy wielką korporacje która zatrudnia setkę pracowników. Każdy z nich jest doświadczonym specjalistą w dziedzinie handlowej. Zarabia swoja pracą dość spore pieniądze w porównaniu do zwykłej sprzątaczki. Więc o wiele bardziej opłaca się wynająć kogoś kto wykona czyszczenie elewacji i sprzątanie biur-wrocław niż oddelegowywać do tego swoich pracowników. Zarobią oni bowiem w tym czasie dla firmy nieporównywalnie więcej niż wydamy na czyszczenie kostki brukowej. Wrocław i inne wielkie miasta bardzo dobrze ukazują nam ten przykład. W tych miejscach praktyka zatrudniania dużych firm sprzątających jest niezwykle powszechna Łatwo więc dojść do wniosku, że nie stałoby się tak gdyby nie było to opłacalne. Wiec spokojnie można powiedzieć, że nie zawsze coś co wydaje się być czystym lenistwem nim jest. Oczywiście zdarzą się osoby które będą wynajmować firmy usługowe wyłącznie dla swojej wygody bo ich na to stać.

Lecz wiele osób decyduję się na to aby podnieść efektywność swojego życia. Jest to również bardzo dobre dla gospodarki. Korzystając z większej ilości usług wprowadzamy więcej pieniędzy do obrotu.