Lampy do roweru

Poruszanie się w ruchu drogowym wiąże się ze swojego rodzaju niebezpieczeństwem, dlatego warto zrobić wszystko, aby nasza podróż była możliwie bezpieczna. Podstawowym warunkiem do bezpiecznej podróży jest widoczność, my musimy dobrze widzieć co się dzieje na drodze, a także musimy być na niej dobrze widoczni.

Przednie lampy rowerowe

lampa rowerowa przednia wodoodpornaO ile poruszamy się po ulicach samochodem, to nie musimy się martwić o widoczność, ponieważ samochody mają w standardzie wbudowane odpowiedniej jakości oświetlenie. W przypadku rowerów tak nie jest. Oświetlenie w rowerze zazwyczaj stanowi wyposażenie dodatkowe, więc musimy je dokupić samodzielnie. Na szczęście nie jest ono na tyle drogie żeby jego dokupienie stanowiło problem. Tak naprawdę najważniejsza jest lampa przednia, ponieważ to dzięki niej widzimy co znajduje się na drodze przed nami, dzięki temu możemy komfortowo podróżować nawet w środku nocy. Lampa rowerowa przednia wodoodporna nadaje się na przejażdżki rowerowe o każdej porze roku. Lampa zasilana jest wymiennymi akumulatorkami, które możemy ładować przy pomocy specjalnej ładowarki. Tego typu lampę obsługujmy jednym przyciskiem. Każde kolejne kliknięcie przełącza tryby świecenia lampy. Jeśli przejdziemy przez wszystkie opcje to lampa się wyłącza. Montaż takiej lampy jest bardzo prosty, ponieważ robimy to przy pomocy dołączonego do niej uchwytu, który przymocowujemy przy pomocy śruby centrującej do kierownicy. Cały montaż trwa maksymalnie kilka minut.

Popularność tego typu urządzeń jest bardzo duża, więc nie będziemy mieli problemu z zakupem takiej lampy. Możemy się po nią wybrać do stacjonarnego sklepu rowerowego lub zamówić przez internet. Za kwotę czterdziestu złotych jesteśmy wstanie kupić dobrej jakości lampę rowerową z certyfikatem odporności na wodę.