tłumik

Lakierowanie samochodu po pożarze – czy to opłacalne?

Jak wiadomo wypadki chodzą po ludziach. Bardzo często są one tragiczne w skutkach tak jak na przykład w przypadku zapalenia się instalacji elektrycznej. Jak wiadomo bardzo często tego typu zdarzeń nie idzie przewidzieć.

Czy opłaca się naprawiać spalony samochód?

tłumikJeśli auto dokona samozapłonu na parkingu a w pobliżu nie ma innych samochodów to jeszcze pół biedy, gorzej jeśli się stanie w garażu czy też na parkingu pełnym samochodów. W tamtych przypadkach bardzo często dochodzi do zniszczenia nie tylko naszego pojazdu ale także pojazdów znajdujących się w pobliżu. W przypadku takiego pożaru zniszczona zostaje nie tylko sama buda ale też bardzo często haki holownicze i tłumiki warszawa, które pod wpływem temperatury tracą swoje właściwości. Po takim zdarzeniu nawet bardzo dobry warsztat taki jak blacharstwo lakiernictwo może nie dać sobie rady z naprawą i samochód musi zostać albo zezłomowany albo tez właściciel musi wydać bardzo dużo pieniędzy na jego odrestaurowanie – nie tylko trzeba wymienić kosztowną mechanikę i elektrykę ale także całe nadwozie, które w niektórych przypadkach włącznie z malowaniem i montażem kosztuje więcej niż używany samochód w dobrym stanie (za stan dobry nie uważa się samochodu, który jeździ, skręca, hamuje ale taki, który nie wymaga napraw a jedynie posiada nieduże ślady użytkowania). Bardzo często tego typu naprawy są po prostu nieopłacalne, mimo to niektóre osoby się na nie decydują tracąc tylko bardzo dużo czasu, jeszcze więcej pieniędzy oraz niewyobrażalną ilość nerwów.

Samochód po takiej naprawie może i będzie jeździł, ale jeśli nie została ona przeprowadzona w sposób naprawdę profesjonalny to w większości przypadków po prostu będzie to jeżdżący trup, który potem może zostać sprzedany nic nie podejrzewającemu Kowalskiemu, który będzie się cieszył z zakupu a potem będzie płakał jak zacznie się sypać.