Krzesło regulowane to podstawa dla dzieci

Z ogromnym stresem oczekiwałam nadejścia pierwszego dnia szkoły mojego syna. Tak szybko wyrósł, że nie zdążyłam się obejrzeć, a już znalazł się w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Dopiero co uczęszczał do przedszkola. Musiałam zakupić mu wszystkie akcesoria, nowy plecak i książki z ćwiczeniami, bo to już nie przelewki.

Wygodne krzesła z regulacją dla dzieci

krzesło szkolne regulowaneMusiałam też zadbać o to, co znajdowało się w domu. Kupiłam biurko do odrabiania lekcji i lampkę, by było dostatecznie jasno. Najwięcej problemów sprawiło mi jednak siedzenia. Dziecko w tym wieku bardzo szybko rośnie, a krzesło trzeba dopasować o wzrostu. Nie mogłam kupić ani za niskiego, ani za wysokiego na zapas, bo o kręgosłup malucha trzeba dbać. Wpadłam na pomysł, że kupię krzesło szkolne regulowane i dzięki temu, będzie można dostosowywać wysokość w zależności od potrzeby. Ucieszyłam się, bo były akurat takie pasujące do wzrostu mojego pierwszoklasisty. Myślałam, że takie regulowane krzesła są dedykowane tylko dla dorosłych. Na szczęście się myliłam i nasze nowe krzesło następnego dnia znalazło się już w pokoju. Miałam więc już wszystko gotowe. Biurko prezentowało się idealnie, a do tego nowe krzesełko. Syn mówił, że jest bardzo wygodne i lubił na nim siedzieć. Z przyjemnością odrabiał na nim lekcje. Nawet mąż mógł na nim siedzieć, gdy je sobie podwyższył. Taki zakup był bardzo odpowiedni, bo będzie mógł mieć to krzesło na lata. No chyba, że je zepsuje do tego czasu. Jednak raczej dba o swoje rzeczy, więc oby nie.

Trzeba zwracać uwagę, aby krzesło było dostosowane do wzrostu. Jako rodzice, mamy obowiązek dbania o odpowiedni rozwój dziecka. Nie tylko chodzi o naukę, ale też o zdrowe kości i wygodne siedzenie. Zbyt wiele teraz dzieci ma problemy z kręgosłupem.