Kreatywne podejście przy projektowaniu wnętrza teatru

Kreatywność to cecha potrzebna w wielu dziedzinach. Kucharz musi być innowacyjny, aby jego dania wzbudzały podziw i sprawiały, że klient powróci do jego restauracji. Malarz, który chce szokować powinien również wykazywać się kreatywnością. To samo dotyczy nauczyciela, który w ciekawy sposób chce zachęcić dzieci do nauki.

Zadziwiające aranżacje gdańskiego biura projektowania wnętrz

gdańskie projektowanie wnętrzBez względu na to, kim jesteśmy i co robimy dla zysku, musimy być kreatywny. To jest cecha, która kreuje trendy i staje się naszym wyróżnikiem. Bez niej nawet architekt byłby zwykłym budowlańcem. Dlatego też uwielbiam podziwiać sztukę. Zastanawiam się: co autor miał na myśli? Czy wszyscy tak samo odczytują jego dzieło? Takie pytania zadałem sobie oglądając projekty jednego ze studiów kreślarskich. Gdańskie projektowanie wnętrz zrzeszało wielu utalentowanych ludzi, którzy w niesamowicie innowacyjny sposób łączyli wiele stylów europejskich, tworząc niesamowite przestrzenie. Kreowali tym samym trendy wykraczające poza granice naszego kraju. Jednym z ich ostatnich projektów był Teatr  Miejski w Gdyni. Nastawiono się na gości z zagranicy projektując dużą i małą scenę. Chciano nowym wystrojem przyciągnąć większą rzeszę aktorów i odwiedzających. Projekt zakładał inspirację dziełami Witolda Gombrowicza, wieloletniego patrona teatru. Jego dzieła dotyczą niedojrzałości i uleganiu pod wpływem nacisku innych ludzi. Takie były założenia artystów projektantów i to udało się osiągnąć, tworząc pomieszczenia wyglądające na nowoczesne, nie dokończone, jakby robione w pośpiechu.

Wartości, jakie chciało przekazać gdańskie biuro projektowania wnętrz były bardzo wyraziste. Udało im się zdobyć tą pracą uznanie wielu artystów z całego świata. Wyszli poza ramy dobrego gustu i taktu. Największy jednak podziw u odwiedzających wzbudzały obrazy wiszące na ścianach w holu, odnoszące się do jego powieści Ferdydurke.