jaxon

Kołowrotki jaxon i nie tylko.

Ostatnimi czasy wędkarstwo stało się bardziej popularne. Jest ono hobby każdego niemal mężczyzny, o ile nie jest to sport. To znaczy w większości młodych przypadków to oni jednak wola komputer.

Kołowrotki firmy jaxon to sprzęt najwyższej klasy, ale czy tylko to jest godne polecenia?

jaxonZostańmy jednak przy tych co uwielbiają wędkować. Jak zacząć przygodę? Warto się zaopatrzyć w dobry sprzęt Co jest najważniejsze w sprzęcie każdego wędkarza? Kołowrotek to najważniejsza rzecz w sprzęcie wędkarskim. Kołowrotki Konger maja bardzo dobra konstrukcję mechanizmu. Ważna też jest jakość materiałów, a tutaj wygrywa kołowrotek Jaxon. Jednak nie ma co porównywać tych dwóch firm ponieważ maja one całkowicie odmienne metody budowy. Różnią się dosłownie wszystkim, od wykonania po materiał. To jak celnie i daleko rzucamy, zależy od tego jaki jest system nawoju żyłki na szpulę. I tutaj również obydwie firmy się drastycznie różnią. Wszystko co się stanie podczas połowu a szczególnie holowanie ryby jest zależne od kołowrotka. Ważne jest jak wykonany jest hamulec, który powinien być precyzyjny po to aby pomóc nam przy holowaniu większej sztuki, jeśli mamy delikatny sprzęt. Wtedy kołowrotek powinien być mniejszy. Jednak nie tylko kołowrotek tworzy sprzęt wędkarski. Warto też zwrócić uwagę na resztę sprzętu. Firma Mikado jest bardzo dużym producentem haczyków i kotwiczek, a także produkuje przynęty i zanęty. Też warto mieć dobrej jakości. Jeśli jesteś początkującym wędkarzem warto zaopatrywać się w zeszyt i twardy ołówek (miękki się rozmazuje, a długopis zamarza). I tam w tym zeszycie notować wszystko.

Oczywiście jest jeszcze kilka firm, które wytwarzają sklep wędkarski, a wartymi wymienienia są Okuma oraz Ryobi, które produkują bardzo dobrej jakości kije i wędki. Warto w taki sprzęt zainwestować, bo ten z „dolnej półki” czyli tańszy nie zawsze jest jakościowo dobry, szczególnie dla początkujących.