Klasyczne rolety do każdego mieszkania

 

Zwolennicy firan i zasłon z pewnością nie potrzebują w swoich oknach rolet. Jednakże coraz częściej jednak wolimy wieszać rolety w oknach. Takie rolety są coraz tańsze i można je powiesić w każdym oknie, nawet w oknach dachowych. Często firmy je produkujące polecają rolety na zamówienie.

Popularne rolety do okien

roleta dzień nocZdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się roleta dzień noc. Są to rolety stworzone z dwóch materiałów o rożnej przepuszczalności światła. Dzięki czemu mocniej zasunięte idealnie sprawdza się w nich bo praktycznie całkowicie zaciemniają. Jeśli je delikatnie podniesiemy to do pokoju wpuścimy trochę światła bo ustawimy je na pozycji dzień. Takie rolety mogą z powodzeniem zastępować firany w ciągu dnia, a zasłony w nocy. Dlatego ich popularności stałe rośnie. Jeśli mamy standardowych rozmiarów okna to takie rolety kupimy niemal od raki w każdym sklepie z oknami, roletami czy nawet w marketach budowlanych na dziale firan i rolet. Jeśli natomiast mamy bardzo nie wymiarowe okna to możemy rolety jakiekolwiek zamówić pod specjalny wymiar okienny. Oczywiście wtedy na takie zamówienie trzeba będzie poczekać kilka dni. Często rolety dzień i noc mają prowadnice i są montowane w kasecie. Dzięki czemu nie niszczą się, ładnie się zwijają oraz wyglądają niezwykle efektownie. Warto wiec zaopatrzyć się w cały komplet do swoich okien.

Rolety stanowią bardzo ładna ozdobę do okien. Oczywiście jeśli chcemy mieć całe mieszkanie nowoczesne to możemy zaopatrzyć się w rolety z pięknych materiałów. Firmy oferujące rolety mają zawzyczaj cały katalog polecanych materiałów nadających się na rolety. W ostatnim czasie największym zainteresowaniem cieszą się rolety dzień i noc. Wyglądają one pięknie i są bardzo funkcjonalne oraz praktyczne.