Jeziora położone w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

Zakopane jest niewątpliwą stolicą polskich gór. To tutaj wypoczywają turyści spragnieni kontaktu z najbardziej majestatycznymi górami w Polsce. Plusem miasta jest również doskonała baza noclegowa: kwatera prywatna, apartament czy domki w Zakopanem dla kilku osób lub domek dla dużej grupy – tutaj znaleźć można wszystko.

Domki w Zakopanem do wynajęcia

domki zakopaneDomki Zakopane są wybierane chętnie, bo dają bardzo duże poczucie prywatności. Niezależnie jednak od tego, gdzie zdecydowaliśmy się zatrzymać, warto wybrać się na wycieczkę do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Jest to jedno z piękniejszych i bardziej malowniczych miejsc w całych polskich Tatrach. Trzeba jednak pamiętać, że wycieczka tutaj jest dość długa i dla wielu osób może okazać się po prostu zbyt męcząca. Dolina Pięciu Stawów polskich wzięła swoją nazwę od znajdujących się tutaj zbiorników wodnych. Są to Zadni Staw Polski, Czarny Staw Polski, Wielki Staw Polski, Mały Staw Polski oraz Przedni Staw Polski. Wielki Staw Polski położony jest na wysokości 1665 metrów nad poziomem morza. Jest to najgłębszy w całej polskiej części Tatr staw. Jego powierzchnia wynosi 34 hektary. Pod tym względem jest bardzo podobny do Morskiego Oka.

Czarny Staw Polski położony jest na wysokości 1722 metry nad poziomem morza. Jego głębokość to niewiele ponad 50 metrów. Morena czołowa oddziela go od Wielkiego Stawu Polskiego, który położony jest niżej. Najwyżej leży Zadni Staw Polski – na wysokości aż 1890 metrów nad poziomem morza. To sprawia, że jest najwyżej położonym jeziorem w Tatrach.