Jaki materac dla dziecka?

Urządzając pokój dziecięcy zwykle zwracamy uwagę na walory wizualne. Wystój pomieszczenia musi oddawać charakter i pasję naszej pociechy. Jednak oprócz doskonałej aranżacji musimy zwrócić uwagę na kilka innych, istotnych kwestii. Jedną z nich jest zdrowie naszego dziecka. A ono w głównej mierze może być uzależnione od jego jakości snu. 

Wybór materaca dziecięcego 

materace dziecięce sklepCo w takim razie uczynić, aby nasze dziecko nie tylko się wysypiało, ale miało również przygotowane odpowiednie warunki do regeneracji organizmu? Odpowiedź jest prosta – wybrać odpowiedni materac. Słowo odpowiedni obejmuje tak naprawdę wiele parametrów, począwszy od wielkości, poprzez stopień twardości, aż po materiał z którego został wykonany. Na co w takim razie postawić? Przede wszystkim warto pamiętać, że ciało i układ kostny naszej pociechy stale się rozwijają. Dlatego też kryteria, którymi kierują się dorośli przy wyborze materaca nie zawsze powinny zostać przełożone, na wybór odpowiedniego dla dziecka. Zagwozdką dla większości rodziców jest jego twardość. Obawiamy się, że zbyt twardy może powodować bóle mięśni bądź wpływać na nieprawidłowy rozwój. Jednak wcale tak nie jest. Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie materac plasujący się na średnim poziomie twardości. Rozwijające się ciało naszego dziecka potrzebuje odpowiedniego wsparcia podczas snu. Jeśli chodzi o materace dziecięce sklep bardzo często nam podpowiada co do samych wymiarów. Większość z nich posiada podział na grupy wiekowe, jednak pamiętajmy aby sugerować się przede wszystkim wymiarami naszego dziecka. 

Nie bez znaczenia jest również materiał, z którego wykonany jest materac. Stawiajmy na wypełnienie, które zapewni odpowiednią cyrkulacje powietrza oraz pełną higienę snu. Zwróćmy również uwagę czy przypadkiem materiał nie wykazuje się skłonnościami do gromadzenia roztoczy.