Jak ubrać się na elegancką kolację?

Na eleganckie kolacje nie chodzimy aż tak często, jak to niekiedy ukazane jest w filmach. Jednak czasem zdarza nam się na taką wybrać i wówczas trzeba znaleźć odpowiedni strój. Taki, który podkreśli nasze wdzięki, figurę, ale i charakter. Jako kobiety zazwyczaj wówczas wybieramy sukienki, które spełniają wszystkie te kryteria.

Groszki dla każdej kobiety?

wieczorowa elegancka sukienka w groszkiWybierając sukienkę na wieczór, bardzo często swoją uwagę kierujemy na te stonowane. W barwach chłodnych. Nasz wybór najczęściej pada na czerń, granat i beż. Nie powinnyśmy jednak aż tak się ograniczać. Warto postawić na jakieś wzory, żywsze kolory, zaszaleć nieco z naszym strojem, choć pozostać w granicach dobrego smaku. Czasem wydaje nam się, że wzór grochów na sukienkach, przystoi tylko młodziutkim dziewczynom. My je odrzucamy, jako infantylne. Czy jednak wieczorowa elegancka sukienka w groszki, kojarzy nam się z czymś dziecinnym? Absolutnie nie! Nie ma drugiego takiego wzoru na ubraniach, który w podobny sposób podkreślałby kobiece piękno. Uwydatniał to co najlepsze i najpiękniejsze. Grochy na sukienkach bez wątpienia odmładzają. Jest to wzór, który podkreśla dziewczęcość, którą przecież każda z nas w sobie ma. Mężczyźni wręcz szaleją za tym motywem. Kojarzy im się on bowiem z kobiecością i elegancją. Gdy spojrzymy na stare zdjęcia i filmy, dostrzeżemy jak często kobiety wówczas nosiły grochy na ubraniach. Prawdziwe ikony stylu, które do dziś są przez nas podziwiane, nie wystrzegały się tego typu ubrań. Biorąc z nich przykład powinnyśmy wzbogacić swoją szafę, o chociażby jedną sukienkę w grochy.

Unikanie wzorów i kolorów, z czasem coraz silniej zaczyna dominować w naszej garderobie. Powinnyśmy jednak wśród wszystkich stonowanych ubrań, znaleźć choć trochę miejsca na grochy. Z pewnością w nich poczujemy się bardzo kobieco i nabierzemy pewności siebie.