Jak się uspokaja dzieciaki, gdy mają kolkę?

 

Bardzo często młode matki nie potrafią sobie poradzić z trudami macierzyństwa, zwłaszcza początki są bardzo trudne. Zazwyczaj przyjmują one rady od bardziej doświadczonych matek, które znajdują się w rodzinie lub w najbliższym otoczeniu danej kobiety. Niekiedy rady pomagają innym razem zaś okazują się całkowicie nietrafione.

Jak najlepiej zająć się uspokajaniem dziecka, gdy ma kolkę?

jak uspokoić dziecko podczas kolkiŻycie razem z małym dzieckiem, zaraz po jego narodzinach jest bardzo kłopotliwe. Dziecko na tym etapie nie posługuje się jeszcze narządem mowy, dlatego też komunikacja z nim jest nie możliwa. Dzieci płaczą bardzo dużo i zazwyczaj bardzo ciężko jest określić przyczynę tego zjawiska. Często jest to spowodowane głodem, pragnieniem czy nieczystościami. Dochodzą do tego różne problemy trawienne i dolegliwości charakterystyczne dla niemowląt. Taka właśnie jest kolka. To, jak uspokoić dziecko podczas kolki, zależy w dużej mierze od danego dziecka. Niekiedy lepiej jest zająć się przyczyną kolki niż jej zapobieganiem. Co może być przyczyną? Kiedy mawiało się, iż to nieprawidłowa dieta kobiety karmiącej piersią w dużej mierze wpływa na występowanie kolek u dzieci i niemowląt. W rezultacie tego, matki stosowały bardzo rygorystyczną dietę, która sprowadzała się niekiedy tylko do gotowanych artykułów spożywczych, najlepiej bez soli i przypraw, lub z jedynie niewielką ilością soli. Najbardziej polecana była wtedy gotowana marchewka, która miała mieć zbawienny wpływ na problemy dziecka z kolką.

Teraz wiadomym jest, że jest to jedynie mit i matka karmiąca dziecko może jeść większość dostępnych produktów spożywczych. Na dziecko, które ma kolkę i przez to ciągle płacze i nie da się je uciszyć poleca się na przykład napar z rumianku, koszenie w pionowej pozycji po posiłku.