Jak poprawić widoczność na drodze?

Zbyt słaba widoczność na drodze jest jedną z głównych przyczyn wypadków. Aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo, warto przemyśleć kwestie wymiany reflektorów w samochodzie. Wymiana na najbardziej wydajne oświetlenie ksenonowe, może znacząco wpłynąć na nasze bezpieczeństwo.

Czy reflektory Xenon to dobry wybór?

hid xenonSłaba widoczność to zdecydowanie jedna z głównych przyczyn wypadków na drodze. Szczególnie problem ten jest widoczny zimą, kiedy warunki na drodze są bardzo trudne. Aby poprawić swoje bezpieczeństwo podczas podróży autem warto przemyśleć wymianę domyślnych reflektorów na hid xenon. Jak się bowiem okazuje, reflektory ksenonowe oferują nawet o kilkadziesiąt procent większą wydajność świetlną niż ich halogenowe odpowiedniki, które niestety są zazwyczaj montowane domyślnie w samochodach osobowych. Dlatego też zamontowanie tego typu reflektorów może znacznie zwiększyć nasze bezpieczeństwo, w szczególności gdy warunki pogodowe są bardzo trudne. Warto jednak pamiętać o tym, że reflektory ksenonowe maja także szereg zalet innego typu. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że są znacznie bardziej trwałe niż typowe lampy halogenowe. To oznacza, że po ich wymianie wystarczą one na kilka lat bezproblemowego działania. Należy jednak pamiętać o tym, że wszystkie te zalety dotyczą jedynie oryginalnych, markowych reflektorów ksenonowych, takich jak hid xenon. Popularne, sprowadzane z Chin podróbki są pozbawione większości opisywanych zalet oświetlenia ksenonowego i mogą sprawiać różnego rodzaju problemy podczas eksploatacji.

Słabe oświetlenie na drodze jest bardzo częstą przyczyną wypadków. Na szczęście da się łatwo rozwiązać ten problem, inwestując w oświetlenie ksenonowe. Cechuje się ono znacznie większą wydajnością świetlną niż oświetlenie halogenowe.