Jak kamień nazębny wpływa na zdrowie zębów?

Kamień nazębny to płytka nazębna, która twardnieje na zębach. Kamień może również tworzyć się na i pod linią dziąseł i podrażniać tkanki. Kamień nazębny wybiera większą powierzchnię, na której rozwija się płytka nazębna, i bardziej lepką powierzchnię, do której przylega, co może prowadzić do poważniejszych schorzeń, takich jak próchnica i choroby dziąseł.

Jak ważne jest usuwanie kamienia nazębnego?

usuwanie kamienia nazębnego warszawaBardzo często kamień nazębny zagraża nie tylko zdrowiu zębów i dziąseł, ale jest także problemem kosmetycznym, ponieważ jest bardziej porowaty, łatwo wchłania różne substancje. Dlatego szczególnie ważne jest, aby zapobiegać tworzeniu się kamienia nazębnego, jeśli pije się kawę lub herbatę lub pali się papierosy. Powierzchnia kamienia nazębnego jest szorstka, co utrudnia usunięcie płytki nazębnej szczoteczką do zębów i nicią dentystyczną. Jedynym sposobem na ostateczne wykrycie i usunięcie kamienia nazębnego jest wizyta u dentysty. Podczas badania kamień nazębny jest usuwany za pomocą wibracji. Jest to bardzo łatwa, bezbolesna i szybka metoda. Zabieg kończy się w jednej sesji. Po oczyszczeniu zęby są polerowane. Jak widać niczym trudnym nie jest usuwanie kamienia nazębnego Warszawa ma wiele gabinetów, gdzie można dokonać niniejszych zabiegów. Po zabiegu pacjent może odczuwać nadwrażliwość zębów, co jest całkiem normalne, pacjent wraca do normalnego funkcjonowania po kilku dniach. Takie czyszczenie zębów to jedna z najbardziej etycznych metod zapobiegania chorobom dziąseł oraz nieświeżego oddechu.

Pacjenci, którzy wykonają czyszczenie kamienia, ten problem jest natychmiast rozwiązywany, a proces ten jest bardzo prosty i tani, trzeba go wykonywać stale. Czyszczenie zębów jest przydatną metodą dbania o zdrowie zębów. Jeśli to leczenie nie zostanie wykonane, mogą wystąpić problemy, takie jak utrata zębów, stany zapalne, choroby dziąseł i zaawansowana recesja dziąseł.