Interaktywne zabawki muzyczne

Nie od dziś wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje. I nie jest to tylko pusty frazes. To dlatego tak wiele dziecięcych zabawek ma wbudowany element dźwiękowy. Delikatna melodia uspokaja niemowlę, koi jego płacz, ale też budzi naturalną ciekawość. Jakie interaktywne zabawki muzyczne mamy więc do wyboru? Które z nich są odpowiednie dla przedszkolaka?

Interaktywne zabawki a rozwój dziecka

zabawki interaktywneZauważ, że już zabawki przeznaczone dla noworodków, np. maskotki montowane do wózka lub łóżeczka czy karuzele, posiadają element dźwiękowy. Jest to najczęściej bardzo delikatna dla ucha melodia, bardzo spokojna i budząca pozytywne skojarzenia. Dzieci często skupiają na takiej maskotce swoją uwagę, uspokajają się, a nawet usypiają. Nic zatem dziwnego, że zabawki interaktywne z dźwiękiem cieszą się tak dużym powodzeniem również u starszych dzieci. Przedszkolaki chętnie uczą się nowych piosenek, szybciej zapamiętują też teksty piosenek, litery i cyfry, o ile uczone są w sposób melodyjny. Z ochotą sięgają również po instrumenty muzyczne, których na rynku jest dziś całe mnóstwo. Klasyczna jest interaktywna gitara dla dzieci (drewniana lub plastikowa). Są też cymbałki, kastaniety, tamburyn i bębenek. Każda z tych zabawek nie tylko zajmuje dziecku czas, który spędza na przyjaznej nauce, ale też pozwala ćwiczyć zdolności manualne i wspomaga rozwój zdolności sensorycznych. Najmłodsze dzieci chętnie bawią się też organkami. To też przykład wartościowej zabawki interaktywnej. Niektóre modele posiadają w pamięci kilka, a nawet kilkanaście melodii, które mogą zostać uzupełnione przez grę dziecka.

Wybrać dobrą i edukacyjną zabawkę dla dziecka to dziś sztuka. Jest ich tak dużo, że ich zakup to nie lada problem. Godną uwagi propozycją dla zabawki interaktywne, które wpływają na zdolności poznawcze dziecka, ale też są bezpieczne i kolorowe, a przy tym ciekawe dla poznającego świat malucha.