kubki reklamowe

Integracja między pracownikami i kubki reklamowe

Pracowałem kiedyś w pewnej firmie, gdzie wszyscy się bardzo dobrze ze sobą trzymali. Nie wiem dlaczego. Może dlatego, że jakoś tak mieliśmy wszyscy bardzo podobny status społeczny, byliśmy na podobnym etapie życia i też zarabialiśmy bardzo podobnie. Do tego nie do końca akceptowaliśmy tych, co byli u góry.

Kubki reklamowe nie tylko dla klientów

kubki reklamoweChodziło o to, że nikt nas nie traktował serio i na przykład nie mogliśmy nawet wziąć sobie wolnego (nawet niepłatnego). Chcieliśmy jednak ze swojej strony być zawsze w porządku, bo taki mieliśmy styl bycia. Nieważne czy dawano nam nowe foldery reklamowe do dopracowania po godzinach. Nieważne, że grafik setny raz projektował plakaty reklamowe dla tej samej firmy, a jej przedstawiciele byli stale niezadowoleni. My czuliśmy się ze sobą świetnie jako zespół. Nie mogliśmy tylko liczyć na przychylność rządzących, ale przywykliśmy. Pamiętam jak pewnego dnia powiedzieliśmy mu, że może teraz nie kalendarze firmowe zaprojektujemy dla siebie, a raczej kubki. Chcieliśmy sobie wszyscy pić z podobnych kubków. Skoro byliśmy tak zintegrowani to chcieliśmy mieć takie same kubki reklamowe. Może niewiele osób to rozumie, ale miało to dla nas sens zapisany w naszych psychikach. Wiedzieliśmy, że nie ma się co przyzwyczajać do tej pracy, a jednak przyzwyczailiśmy się wzajemnie do siebie. Naprawdę rzadko można liczyć na tak dobrą atmosferę wśród pracowników. Skoro tyle projektujemy i ciągle robimy jakieś balony reklamowe czy inne głupoty, to przecież firma by nie zbiedniała jak my też byśmy mieli coś swojego.

 

Ciągle musimy projektować odblaski reklamowe, na których wystarczy tylko dopasować logo, a nie możemy mieć czegoś dla siebie. Może to głupie zachcianki, ale myślę, że firma też by zyskała, gdyby klient widział nasze realizacje na żywo. Szefowie jednak nie chcą dać pieniędzy na nic.