Ile kosztuje leasing?

Mijając na ulicy samochody, nie wiemy które są własnością kierowcy, firmy czy leasingodawcy, ponieważ wyglądają identycznie. Jednakże jeżeli chodzi o pojazdy firmowe, to bardzo często się zdarza, że nie są one własnością firmy. 

Ile są warte samochody leasingowe? 

leasing aut używanych gnieznoW dzisiejszych czasach chcąc mieć samochód w firmie, wcale nie trzeba go kupować, gdyż wystarczy skorzystać z usługi leasingowej. Jest ona kierowana do wszystkich przedsiębiorców, którzy mają już swoje firmy od przynajmniej sześciu miesięcy. Oczywiście znajdziemy też firmy leasingowe, które są gotowe podjąć współpracę z nowo powstałą firmą, ale jest ich zdecydowanie mniej. Jeżeli chodzi o warunki konieczne do spełnienia, aby móc sie starać o zakwalifikowanie do usługi leasingowej, to poza stażem działalności jest to uzyskanie zdolności leasingowej, która jest odpowiednikiem zdolności kredytowej. Na jej ocenę wpływa dotychczasowe zadłużenie firmy, wysokość uzyskiwanych dochodów czy też wielkość miesięcznej sprzedaży. Warto zauważyć, że w ramach leasingu, przedsiębiorcy mogą korzystać z nowych lub używanych samochodów, a także z przeróżnych maszyn i urządzeń. Jeżeli jednak interesuje nas leasing aut używanych Gniezno będzie miastem, w którym na pewno znajdziemy firmę świadczącą takie usługi. Jest to bardzo popularne rozwiązanie, polegające na finansowaniu pojazdu w ramach abonamentu. Ponadto dodatkową korzyścią jest możliwość odliczenia podatku od comiesięcznych faktur i zaliczenia ich do kosztów prowadzenia działalności. 

W ramach usługi leasingowej najczęściej są brane samochody, ponieważ niemalże każdy przedsiębiorca z niego korzysta. Może to być nowe lub używane auto, choć to drugie będzie znacznie tańsze, a więc też łatwiej dostępne dla małych i średnich przedsiębiorców.