Ile kosztuje architekt wnętrz?

Byliśmy właśnie z żoną na etapie urządzania wnętrza we własnym mieszkaniu. Kupiliśmy mieszkanie w stanie deweloperskim musieliśmy więc zająć się kompleksowym urządzaniem mieszkania. Oboje nie za bardzo się na tym znaliśmy, dlatego postanowiliśmy zatrudnić architekta wnętrz. Byliśmy tylko ciekawi ile kosztuje taka usługa i czy taka inwestycja się opłaca.

Ceny architektów wnętrz we Wrocławiu

architekt wnętrz cena za m2 wrocławDowiedzieliśmy się, że architekci wnętrz ustalają swoje ceny na podstawie ilości metrów kwadratowych w mieszkaniu. Chcieliśmy z żoną porównać ceny architektów we Wrocławiu i skorzystaliśmy w tym celu z internetu. Wpisaliśmy w wyszukiwarkę frazę: architekt wnętrz cena za m2 wrocław i zaczęliśmy przeglądać oferty. Okazało się, że średnio w zależności od wymagań cena za jeden metr kwadratowych waha się od 20 zł do 100 zł. Wszystko zależy od tego jakie mamy wymagania. Czy potrzebujemy projektu 3d czy wystarczy nam rzut wnętrza na kartce papieru. Cena nie wydawała nam się zbyt wygórowana, dlatego zdecydowaliśmy się na droższą opcję, która obejmowała interaktywną wizualizację 3d oraz listę produktów wraz z kosztorysem. W cenie były również zawarte dwie modyfikacje na wypadek, gdybyśmy mieli jakieś uwagi do wykonanego projektu. Znaleźliśmy dobrą i polecaną firmę architektów wnętrz i zdecydowaliśmy się na ich usługi. Zamówiliśmy projekt i otrzymaliśmy go kilka dni później.

Byliśmy bardzo zadowoleni z tego projektu. Był naprawdę fachowy i profesjonalny. Uwzględniał wszystkie nasze uwagi i sugestie. Ta firma architektów wnętrz oferowała dobrą jakość produktów w stosunku do ceny za metr kwadratowy. Mieli bardzo szybkie terminy, na projekt nie musieliśmy zbyt długo czekać, dzięki czemu od razu wiedzieliśmy na czym stoimy. Dużą zaletą tej firmy było też to, że wcześniej mogliśmy zapoznać się z ich portfolio.