zabawki edukacyjne dla dzieci

Ile kosztują dobre zabawki edukacyjne dla dzieci?

Powstało w ostatnim czasie (a właściwie powstają regularnie od kilku lat) mnóstwo artykułów wychwalających pod niebiosa umiejętności jakie dziecko nabywa korzystając z zabawek edukacyjnych dla dziecka.

Zabawki edukacyjne dla dzieci nie muszą być drogie

zabawki edukacyjne dla dzieciOczywiście nie mam zamiaru tego podważać, gdyż trudno byłoby się kłócić z latami badań jakie były w tym temacie prowadzone przez najlepszych psychologów dziecięcych z całego świata, chciałabym jednak się dowiedzięc ile kosztują tak wychwalane zabawki edukacyjne dla dzieci. Czy każdy rodzić może sobie na nie pozwolić? Mam dobrą wiadomość: zdecydowanie każdy rodzić może sobie na taką zabawkę pozwolić, gdyż ich ceny zaczynają się już od kilku złotych. Sprawdziłam kilkanaście sklepów internetowych i stacjonarnych oferujący właśnie zabwki interakcyjne i z pełną świadomością mogę powiedzieć, iż zaczynają się one już od 5 złotych. Oczywiście w tej najniższej cenie dostaiemy najprostsze zabawki, te bardziej zaawansowane to koszt zdecydowanie większy, dochądzący nawet do 500 czy 600 złotych. Oczywiście w tych droższych zabawkach w dużej mierze płacimy np za markę tego produktu, znalazłam np edukacyjną zabawkę dla 4-latka za 220 złotych oraz niemalże identycznie wyglądającą znanej marki za ok 400 złotych – różnica jest spora ale dziecko jej nie odczuje gdyż nabyte przez niego umijętności w obu przypadkach będą takie same.

Podsumowując, zabawki edukacyjne dla dzieci są tak tanie, iż stać na nie naprawdę każdego. Warto także szukać zabawek w wielu sklepach (internetowych i stacjonarnych) bo jak widzimy różnice w cenie za niemalże identyczną zabawkę potrafią być kolosalne.