Hala dla konia

Mamy razem z moim mężem mały domek na wsi, który ja swego czasu odziedziczyłam po dziadkach. Domek a raczej mały dworek został przez nas całkowicie wyremontowany. Podczas remontu okazało się, że do posiadłości przynależą także budynki gospodarcze, w tym również bardzo duża i porządna stajnia, która mogła pomieścić aż przeszło sto dwadzieścia koni.

Jaką halę dla konia najlepiej wybrać dla początkujących?

hale dla koniPostanowiliśmy wyremontować także stajnie. Z racji tego, że od lat konie były naszą wielką pasją, chcieliśmy założyć stadninę koni i zająć się tą dziedziną w sposób profesjonalny. Ja niegdyś zajmowałam się nawet sportem z końmi. Postanowiłam więc uczyć innych początkujących, jak przystąpić do sportu. Zdecydowałam się założyć też szkołę jeździecką oraz hipoterapię. Dodatkowo planowaliśmy także przyjmować konie, które różne fundacje zabierają ludzie źle je traktującym, ponieważ zawsze udzielaliśmy się charytatywnie, a teraz mielibyśmy możliwość realnej pomocy. Po remoncie stajni i domu, przyszedł czas na zakupy. Pierwsze co to zakupu pod tytułem – hale dla koni. Potrzebowaliśmy na początek co najmniej trzy oddzielne hale stalowe, dedykowane dla koni. Miały to być miejsca, gdzie można byłoby jeździć konno w czasie zimy, ale i przeprowadzać zimowe zawody sportowe w skokach przez przeszkody. Dodatkowo takie hala to wspaniałe miejsce jako zimowy wybieg dla koni, które mogą rozprostować skutecznie nogi, bez konieczności marznięcia na zewnątrz, gdy temperatury powietrze drastycznie spadają poniżej zera.

Hala dla koni to także świetne rozwiązanie w deszczowe pogody, jak wiadomo w czasie deszczy teren na zewnątrz robi się dla koni bardzo niebezpieczny, jest ślisko i łatwo o infekcje górnych dróg oddechowych, które często zdarzają się koniowatym, hale może je skutecznie przed nimi uchronić.