fotograf

Fotograf ślubny z Bydgoszczy oszukał kilku swoich klientów

Na policję zgłosiło się w ciągu ostatnich kilku tygodniu kilka osób oszukanych przez jednego z fotografów z Bydgoszczy. Policja wcześniej nie informowała o tym przypadku, gdyż zgłoszeń było mało, teraz jednak napłynęło ich tyle, że Policja postanowiła ostrzec przed oszustem kolejne osoby chcące skorzystać z jego usług.

Nie każdy fotograf jest uczciwy

fotografJak udało się ustalić Policji oszustem jest jeden z fotografów zajmujących się fotografią ślubną oraz studyjną działający na rynku bydgoskim od ponad dziesięciu lat. Jak działał oszust? Miał kilka metod, albo w ogóle nie pojawiał się na ślubie albo nie dostarczał nowożeńcom zdjęc pomimo tego, że wziął za to pieniądze. Jak przyznał jeden z funkcjonariuszy Policji pracujący przy tej sprawie, z ustaleń wynika, że fotograf potrafił w jednym dniu umówić się oraz wziąć zaliczkę za obsługę nawet trzech ślubów – co z wiadomych względów jest niemożliwe. W inny sposób działał wobec klientów na ślubach, których się pojawił – robił zdjęcia, jednakże nigdy nie dostarczył ich nowożeńcom: ,,Wiedzieliśmy, że na zdjęcia ze ślubu czeka się nawet około trzech miesięcy, kiedy jednak minęło pół roku a nasz fotograf przestał odbierać od nas telefony zaczęliśmy podejrzewać, że skorzystaliśmy z usług fotografa ślubnego, który jest oszustem. Niestety zapłaciliśmy mu za całą kwotę. Chociaż nie to jest najgorsze – nie chcemy tych pieniędzy, zależałoby nam na otrzymaniu zdjęć z tego wyjątkowego dla nas dnia.”

Policji udało się już zatrzymać fotografa – oszusta, który póki co nie przyznaje się do winy tłumacząc, iż jego grafikiem i błędami związanymi z umówieniem obsługi nawet trzech ślubów jednego dnia to wina jego asystentki a zdjęcia zostaną wszystkim nowożeńcom dostarczone.