Film ze ślubu i wesela na płytach CD

Nie każdy kamerzysta wykonuje filmy ślubne tak samo. Ilu kamerzystów, tyle różnych koncepcji na to, jak przygotować film ze ślubu. Aby powstał dobry film, kamerzysta powinien towarzyszyć parze młodej już w trakcie przygotowań. Na pewno powinien jechać z parą młodą do kościoła i również rejestrować to wydarzenie.

Filmowanie najważniejszych momentów w czasie ślubu i wesela

filmowanie ślubów w GorzowieNastępnie bardzo ważne jest to, by kamerzysta ujął wszystkie najważniejsze momenty, które dzieją się w kościele. Chodzi tu o wejście pary młodej do kościoła, mszę świętą, ceremonię zaślubin, wyjście z kościoła (sypanie ryżem, grosikami). To wszystko musi znaleźć się na filmie ze ślubu. Następnie kamerzysta pojawia się także na weselu. Tutaj najczęściej nie jest przez cały czas, ale przez kilka godzin na początku zabawy. Potem kamerzysta może pojawić się jeszcze w trakcie oczepin panny młodej i wyjścia pary młodej na noc poślubną. Jeśli wesele trwa dwa dni, to kamerzysta powinien pojawić się też drugiego dnia. Takie filmowanie ślubów w Gorzowie sprawia, że powstaje dość długi film. To kamerzysta decyduje o tym, jakie elementy tego filmu znajdą się na płycie CD. Zazwyczaj nagrywa się filmy na płyty CD. Obecnie para młoda dostaje 2 płyty CD lub nawet 3 (w zależności od długości filmu). Na pierwsze płycie znajduje się zapis wideo z przygotowań do ślubu, przejazdu do kościoła, ceremonii kościelnej. Na drugiej płycie rejestrowane jest wesele (pierwszy dzień zabawy).

Trzecia płyta dodawana jest zazwyczaj wtedy, kiedy zabawa weselna trwa dwa dni i jest to zapis właśnie drugiego dnia. Druga płyta może rozpocząć się pierwszym tańcem pary młodej lub też wzniesieniem toastu. Na początku pierwszej płyty ze ślubu znajdują się zazwyczaj prezentacje ze zdjęciami z dzieciństwa pani młodej i pana młodego. Pomysłów na wzbogacenie płyt jest naprawdę wiele.