usługi hydrauliczne

Emancypacja a usługi hydrauliczne

Kobiety w męskich zawodach nie należą już dziś do rzadkich widoków, jednak zdarza się, że wciąż zdziwienie wywołuje, kiedy na stawiam się na miejscu wezwania do naprawy jakiejś awarii. Jasne, że ludzie nie powiedzą ci tego wprost, ale z ich min można nieraz wyczytać: „Kobieta hydraulik?!”

Usługi hydrauliczne moim kierunkiem rozwoju

usługi hydrauliczneMuszę przyznać, że na początku mojej pracy mocno mnie to denerwowało. Nie jestem może żadną bojowniczką o równouprawnienie, a na pewno nie zagorzałą feministką – zauważam po prostu pewne dysproporcje i staram się z nimi walczyć pracą u podstaw. Nie po to jednak wybrałam pogotowie hydrauliczne jako miejsce pracy, aby zostawać symbolem walki o emancypację. Mieszkając w dużym mieście, takim jak Bydgoszcz, można szybko przyzwyczaić się do pewnych reakcji i zachowań, ale też jest to szczęście, że pracuje się zwykle z ludźmi otwartymi. A moja praca sprawia mi dużą frajdę. Już od małego lubiłam majsterkować, a młotek, gwoździe, śrubki i cała reszta szybko wzięła górę nad domkiem dla lalek, czy skakanką. Dlaczego, kiedy dorosłam, postanowiłam obrać akurat określoną ścieżkę kształcenia zawodowego, a za pole zawodowe – usługi hydrauliczne? Często w naszym życiu decyduje przypadek, albo też inni ludzie, z którymi utrzymujemy określoną więź. Tak też było i ze mną. Kilku moich ulubionych kolegów po gimnazjum z pełną świadomością wybrało szkołę zawodową.

Ja nie byłam zdecydowana na nic, a wiedząc, że mam talent do tego rodzaju pracy, stwierdziłam że warto podążyć w tym kierunku. Dzisiaj mam satysfakcję z mojej pracy i niezłe zarobki. Pracuję w firmie Twój monter Bydgoszcz.