Dzierżawa kserokopiarek w trakcie serwisu

Serwisów zajmujących się naprawa sprzętu biurowego, komputerowego czy poligraficznego dzisiaj nie brakuje. Jak jednak gdy popsuje się nam drukarka mamy wybrać właściwy? Warto sprawdzić ich ofertę w internecie. Zwracajmy uwagę zarówno na wachlarz proponowanych przez nich usług jak i to jakie konkretny serwis posiada opinie w sieci.Ta druga zmienna może się okazać kluczowa dla naszego zadowolenia wyświadczonych nam, usług. Dlaczego? Otóż, jak to w każdym fachu i w tym przypadku nie każdym serwis musi cechować się fachowością.

Dzierżawa kserokopiarek to sposób na zastąpienie awaryjnego sprzętu do momentu zakończenia naprawy

dzierżawa kserokopiarekNależy spodziewać się, że naprawa bardzo prostej usterki może potrwać niebotycznie długo. Jakie jeszcze nieprzyjemności mogą nas spotkać? Może się okazać, że usterka jest na tyle poważna, że zostania nam odesłana bez dokonania przez serwis, często się tak dzieje w przypadku bardziej zaawansowanego sprzętu. Dajmy na to serwis ploterów może być bardzo problematyczny, natomiast naprawa drukarek to najprostsze zadanie i w większość serwisów zostanie ona wykonana – szybciej czy wolniej, to już inna kwestia. Co jeszcze nam grozi z powodu wyboru niewłaściwego serwisu? Rzadko spotykaną, ale jednak zdarzającą się sprawą jest podmiana części i to stanowi już bardzo duży problem. Na czy ów proceder podlega? Oddajemy w serwis kserokopiarkę, usterka jest błaha, a sam sprzęt stosunkowo nowy i solidny. W przypadku nieuczciwego serwisu może się okazać, że niektóre części zostaną podmienione, na jakieś starsze lub gorszej jakości. Jako, że sami nie znamy się na takim sprzęcie – dlatego oddajemy go w serwis, to się nie zorientujemy, że doszło do takiej zamiany, a wpłynie ona zdecydowanie na jakość jak i trwałość naszego sprzęty.

Jeśli już sprawdziliśmy serwis pod względem posiadanej przez niego opinii, zwrócić warto również czy posiada on w swej ofercie takie propozycje jak dzierżawa kserokopiarek czy wynajem. Kserokopiarki bowiem, bywają najczęściej na wyposażeniu i może zaistnieć potrzeba na czas serwisu własnego sprzętu podjęcia jakiegoś zastępczego.