drzwi przeciwpożarowe

Drzwi przeciwpożarowe i przełom w stolarce

Jechaliście kiedyś windą? Zapewne każdy z was przynajmniej raz w życiu taką jechał. Następne pytanie brzmi, czy jechaliście taką windą w poziomie? To już zapewne brzmi ciekawiej, a co by było, gdyby taka winda, służyła jako kolejka w trakcie wybuchu wulkanu?

Niezwykłe drzwi przeciwpożarowe w moim śnie

drzwi przeciwpożaroweŚniło mi się bowiem dzisiaj, że stolarka aluminiowa dokonała przełomu w przeciwpożarowych konstrukcjach. Mianowicie zostało stworzone pomieszczenie, które przypominało trochę drzwi przeciwpożarowe. Aluminiowe łączenia tworzyły kość zawieszoną na szynie, która jeździła w różne strony.W tym śnie byłem jednym z kilku ludzi, którzy odważyli się przetestować ten cud techniki. Wszedłem wraz z moimi towarzyszami do tego pomieszczenia, było w nim zimno, ale nie przeszkadzało nam to, stres i podniecenie były na tyle duże, że już nic nam nie przeszkadzało. Producent twierdził że wszystko było już sprawdzane z różnym obciążeniem. Ruszyliśmy, jechaliśmy kawał czasu aż dotarliśmy do wulkanu z którego wypływała lawa widok był przepiękny, wysoko nad wulkanem unosiliśmy się my w dole widzieliśmy tylko strumyki lawy, które z tej wysokości wyglądały niczym korzenie starego drzewa pod powierzchnią ziemi. Zrobiło się cieplej, jednak nie było to ciepło, które by przeszkadzało, krążyliśmy w okół wulkanu niczym kolejka górska, w dół, w górę w lewo i w prawo. Krążyliśmy tak 15 minut, ponieważ dłuższy czas mógłby uszkodzić konstrukcję pod wpływem ciepła.

 

Było to niezapomniane przeżycie, ekscytacja dawała o sobie znać jeszcze długo po tym wydarzeniu, gdy się obudziłem byłem cały roztrzęsiony i podekscytowany, nie mogę się doczekać, aż takie rzeczy będą dostępne na prawdę.